Manuel Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

 

Manuel saç ekimi, başarılı bir yöntem olan FUE tekniğinin alt dallarından birisidir. Bu saç ekimi tekniği diğer tekniklerden daha fazla el becerisi gerektirir. Emphair Saç Ekim Merkezinin uzman doktorları tarafından gerçekleştirilen manuel ekimde, sadece %1 oranında saç kökü kaybı yaşanır. Bu kayıp oranı, saç ekimi operasyonlarının tamamı için beklenen seviyenin üzerindedir.

Manuel olarak uygulanan saç ekiminde, uygulayıcı doktorun el göz koordinasyonunun gelişmiş olması, operasyonda başarının garanti olmasını sağlar. Manuel ekim, zımba adı verilen bir el tipi cihaz ile gerçekleştirilir. Kellik problemine kalıcı çözüm getirmek için saç ektirmeye karar veren kişiler güvenle Emphair uzmanlarından destek alabilirler.

Manuel Saç Ekimi Hangi Durumlarda 2 Seans Sürer?

Saç ekimi yöntemlerinin hepsi iki aşamada gerçekleşir. Saç kökü toplama ve saç kökü ekme aşamaları diğer tekniklerin tamamında ortalama 6 ile 8 saat arası sürer ve her iki aşama da 1 günde tamamlanır.

Manuel ekimde, operasyon manuel olarak uygulandığı için süreç biraz yavaş ilerler. 2500 adet ve altı saç kökü ile işlem yapılacaksa, manuel ekim ile operasyon 1 günde tamamlanabilir. Fakat 2500 üstü saç kökü kullanılması durumunda, operasyon 2 seans (gün) şeklinde yapılır.

İlk seansta donör bölgeden greftler toplanır, ikinci seansta greftlerin ekilmesi gerçekleştirilir. Toplanan greftlerin ikinci seansa kadar canlı kalması çok önemlidir. Greftlerin canlılığını korumak ve kökleri güçlendirmek için Emphair Saç Ekim Merkezindeki gibi kaliteli solüsyon kullanılması önemlidir.

Manuel Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?

Manuel olarak yapılan saç ekimi, donör bölgesinde kısıtlı miktarda saç kökü bulunan kişiler için idealdir. Saç kökü, saç ekim operasyonlarının en önemli unsurudur. Bu nedenle yeterli miktardaki kökler operasyonun daha rahat yapılmasını sağlar. Donör bölgedeki saç köklerinin kısıtlı olması durumunda, saç kökü kaybı yaşama riskinin en az olduğu yöntemler seçilmelidir.

Manuel ekim yöntemi, uzman eller tarafından uygulandığı zaman maksimum saç kökü kaybı %1’dir. Bu nedenle manuel ekim, saç kökü kısıtlı olan hastalar için idealdir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta doktor veya saç ekim merkezi seçimidir. Emphair Saç Ekim Merkezi uzmanlarının deneyim ve tecrübeleriyle bu teknik ile mükemmel sonuçlar alınabilir. Emphair’in uyguladığı bu başarılı yöntem hakkında bilgi edinmek isterseniz de https://www.emphair.com/tr/motorlu-ve-manuel-sac-ekimi/ sayfasını inceleyebilir ya da uzmanlarını arayabilirsiniz.

Yorum Yazın