MESUDİYE BELEDİYE BAŞKANI GÜL, GURBETTEN GELENLERİN 14 GÜN EVLERİNDEN ÇIKMAMASINI İSTEDİ

Ordu Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, baharın başlamasıyla birlikte İstanbul’dan ve diğer şehirlerden Mesudiye’ye gelenlerin sayısının artması üzerine bir açıklama yaparak,  herkesin Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı kurallara uymasını istedi,

ORMESHA-Sefai Uzunyurt: Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, koronavirüs ve gurbetten gelenlerin sayısının artması üzerine  yaptığı açıklamada,  özellikle muhtarlara ve gurbetten gelenlere seslenerek, ” İlçe dışından gelen vatandaşlarımızın sayısı oldukça fazla artmış bulunuyor.  Muhtarlarımız mahallelerine gelen hemşerilerimizi uyararak, 14 gün boyunca evlerinden çıkmamaları gerektiğini hatırlatmalılar.
70 Mahallemize diğer şehirlerden gelen misafir ve vatandaşlarımız, lütfen koronavirüs nedeniyle tedbirli olalım, 14 gün süresince evlerinizde kalın, komşularınıza gitmeyin, misafir kabul etmeyin. Hepimiz bu konuda dikkatli olmalıyız. Lütfen almamız gereken önlemleri ihmal etmeyelim, kurallara uyalım. Kurallara ne kadar çok uyarsak, önlem alırsak, kendimizi, sevdiklerimizi ve ülke insanlarımızı korumuş oluruz.” diyerek, Mesudiye Belediyesi olarak hem temizlik önlemlerini arttırdıklarını, hem de cadde, sokak ve gerekli her yeri ilaçlayarak, hijyenli hale getirdiklerini belirtti.

Yorum Yazın