MESUDİYE KONUŞTU, KOYULHİSAR YAPTI

Ordu’nun Mesudiye ilçesinde, Ordu Üniversitesi Mesudiye Meslek Yüksekokulu öğrencilerine hizmet veren Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Mesudiye Yüksek öğrenim Öğrenci Yurdu, öğrenci azlığı bahane edilerek tamamen kapatılıp, personeli başka şehirlere tayin edildi, öğrenciler sokakta kaldı. “Yurdun kapatılmasına izin vermeyeceğiz. Hep birlikte gerekeni yapacağız” diyen Ordu milletvekilleri ise konuşma dışında çözüm için gerekeni yapamadılar. Ayni durumdaki Koyulhisar  Yüksek Öğrenim Yurdu ise Bakan İsmet Yılmaz, Sivas Valisi Davut Gül,  Sivas Milletvekilleri ve Koyulhisar Belediye Başkanı Osman Epsileli’nin yaptıkları girişimlerle kapatılmaktan kurtuldu.  Yurt Diyanet Vakfı Öğrenci Yurdu olarak hizmet vermeye devam edecek ve öğrenciler mağdur edilmeyecek.

Mesudiye yurdu
Seyit Torun
Metin Gündoğdu
Cemal Enginyurt
Ergün Taşçı
Şenel Yediyıldız
Mustafa Adıgüzel

ORMESHA- Sefai Uzunyurt: Mesudiye Meslek Yüksekokulu öğrencilerine hizmet veren Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurdu kapatıldı.  Temmuz ayında yapılan 28’inci Mesudiye Kurultayına katılan Ak Parti Ordu Milletvekilleri Şenel Yediyıldız, Ergün Taşçı, Metin Gündoğdu, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt yaptıkları konuşmalarda; “Yurdun kapatılmasına izin vermeyeceğiz. Hep birlikte gerekeni yapacağız” diye söz vermelerine rağmen, KYK Mesudiye Yüksek Öğretim Öğrenci Yurdu kapatıldı. Öğrenciler mağdur durumda, yurtta çalışan personel ve aileleri de tayin sebebiyle perişan olmuş durumdalar. Koyulhisarlılar, kurultayları bile yokken sorunu çözme başarısını gösterebildiler, 28 yıldır kurultay geleneği olan Mesudiyeliler ise örgütlenemedi, yurdun kapatılması karşısında sessiz kaldılar. Ordu Milletvekilleri ise sadece konuştu, iş icraata gelince ortaya çözüm sunamadılar.

Koyulhisar Belediye Başkanı Osman Epsileli yaptığı açıklamada; “İlçemizde Çetin Can KYK yurdu kapanma kararının ardından öğrencilerimizi mağdur duruma düşmelerinin önüne geçilmesi konusunda Sayın Bakanımız İsmet Yılmaz ve Sayın Valimiz Davut Gül’ün teklifleriyle Diyanet Vakfı tarafından öğrenci yurdu olarak hizmet vermeye devam edecek. Bu konuda bizlerden desteklerini esirgemeyen Sayın Bakanımız İsmet Yılmaz ve Sayın Valimiz Davut Gül’e ilçem ve şahsım adına teşekkür ederim.” dedi. 

Yorum Yazın