ORDU MESUDİYE DERNEKLERİNİN EFSANE BAŞKANI CENGİZ KAYAYURT, ATAŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCILIĞI YOLUNDA…

İstanbul’daki Ordu yöresi dernekleri arasında,  yaptığı 6 katlı dernek binası, derneğe sürekli gelir getiren dernek düğün salonu, dernek dükkanları yaparak en başarılı dernek başkanı ünvanını Dayılı Dernek Başkanı Cengiz Kayayurt elde etti.

ORMESHA: 6 katlı dernek plazasıyla hiç bir dernek başkanının başaramadığını yapan Mesudiye Dayılı Köyü Derneği’nin Efsane Başkanı Cengiz Kayayurt, kendisi istememesine rağmen, Ataşehir Belediye Başkan Adayı Battal İlgezdi’nin ısrarlarıyla, meclis üyesi adayı olmayı kabul etti. CHP Ataşehir Belediye Meclis Üyesi Adayı olarak, üstelikte Battal İlgezdi’nin 4 kişilik kontenjan listesinde yer alarak, kendisinin ne kadar önemsendiği ve sevildiği kanıtlanmış oldu.

CHP’nin Ataşehir listesinde, aylar öncesinden meclis üyesi aday adayı olarak yer alan diğer Ordulu meclis üyesi aday adaylarından hiçbirisi ne yazık ki listeye hiç giremediler.

Ataşehir ilçesi sınırları içinde Ordu köyleri arasında en kalabalık nüfusa Mesudiye Dayılı köylüleri sahip durumda. Ordu Mesudiyeliler ve Dayılı köylüleri, Efsane başkanları ve Meclis üyesi adayları Cengiz Kayayurt’un yeni dönemde Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı olmasını, böylece yıllardır Ordulular’a yerel yönetimlerde yapılan haksızlığın telafi edilmesini

istiyorlar.

Yorum Yazın