MESUDİYE KURULTAYI 29 YAŞINDA

Türkiye’nin ilk ilçe kurultayı olma özelliğine sahip Mesudiye Kurultayı, 29’uncu kez toplanarak ilçenin ve Mesudiyeliler’in sorunlarının bir kez daha dile getirilmesini sağladı. Ancak milletin temsilcileri olan iktidar ve muhalefet milletvekillerinden hiçbirisi kurultaya katılmadılar.

Ormesha: Mesudiye Kurultayı 29’uncu kez toplanarak bölge ve halk ile ilgili sorunların tartışılmasına bir kez daha  ev sahipliği yaptı.Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, 29’uncu Mesudiye kurultayına katılarak, hemen konuşup gitmedi.  Halkın sorunlarını dile getirmesini saatlerce dinledikten sonra söz alarak, siyasete hiç girmeden, Ordu ve ilçelerinde Büyükşehir Belediyesi olarak yapacakları projelerden söz ederek, “Yol, su, kanalizasyon yapmak iş değil. Bunları nasıl olsa yapılır. Ama asıl mesele Ordu ve ilçelerinin kalkınmasını sağlamak. İş alanları yaratmak, ürün çeşitliliği meydana getirmek” diyerek, herkesin fikirlerini dinlemeye hazır olduğunu belirtti.

Mesudiye Kaymakamı Cevdet Bakkal, Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül yaptıkları konuşmalarla, ilçenin sorunlarının adeta filmini sundular. Basın Konseyi eski Başkanı Oktay Ekşi, Beykoz Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Mesudiye Gelişme Başkanı Prof. Baki Aksu, Yılmaz Korkmaz Vakfı tarafından her yıl, Mesudiye’deki okulların birincilerine verilmekte olan para ödüllerinin verilmesini sağladı.

Salih Erol’un divan başkanlığını yaptığı kurultaya katılan isimler arasında Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Başarslan, CHP İlçe Başkanı Adem Çolak, MHP İlçe Başkanı Adem Sevim, İstanbul Mesudiyeliler Derneği Başkanı ve Mesudiyespor Başkanı Özat Özsoy, Ankara Mesudiyeliler Derneği Başkanı Fatih Taçalan, Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı Sefai Uzunyurt, Mesudiye Muhtarlar Derneği Başkanı Kurtuluş Açıkgöz, Şoförler Odası Başkanı Recai Koçyiğit, Ümraniye Belediye Meclis Üyesi Aysun Şengül, Aziz Ekşi, Feyzi Ünal, Mustafa Demir, Belediye Başkan Yardımcısı Necmi Demir, Emniyet Amiri İbrahim Yıldız, Ordu Mesudiye Gazetesi Temsilcileri Muharrem Sarıgül, Ufuk Yılmaz, Naim Tuncalı, Büyükşehir ve Mesudiye Belediyesi meclis üyeleri,müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yorum Yazın