MESUDİYE’DE FINDIK OCAKLARINA VERİM GÜBRESİ VERİLDİ

Ordu Mesudiye ilçesi Yukarı Faldaca Gökçe Köyü’nde deneme amaçlı amaçlı yapılan fındıklar  gelişme göstererek, fındık verebilecek büyüklüğe ulaşmaya başladılar.

ORMESHA: Ordu Mesudiye Yukarı Gökçe Köyü’nde ki aile tarlalarına bir kaç yıl önce dikilen fındık fidanları gelişme göstererek, fındık verme aşamasına doğru ilerliyor.
Hem verim artışı hem de koruma amaçlı gübreleri, Yolcu ve Okul Öğrenci Taşımacılığı yapan Soner Özübek Ordu’dan alıp getirerek, bizzat kendi elleriyle verdi.

Emekleri ve dostlukları için Soner Özübek ve Eşi Birgül Özübek’e teşekkür edilerek; sağlık ve mutluluk dolu güzel günler geçirmeleri temenni edildi.

Soner Özübek ise yaptığı açıklamada; “Biz de fındık fidanlarının gelişmesini merakla takip ediyoruz. Bir örnek olacak. Başarılı olursa, bizlerde tarlalarımıza fındık dikeceğiz. Komşuluk, dostluk yardımlaşmayı ve dayanışmada bulunmayı gerektirir. Bu nedenle dikildiği yıldan beri yapay gübreleri hep biz verdik. Ayrıca koyun gübresi de getirerek ihtiyaç duyulduğu ölçüde veriyoruz. Bu ilk adımı atan Sefai Uzunyurt ve aile üyelerini teşekkür ediyoruz. Bizim desteğimiz böyle güzel uygulama yapan herkese olacaktır” diyerek, teşekkür etti.
Sefai Uzunyurt ise yaptığı açıklamada, “Yıllardır yardımını esirgemeyen Soner Özübek, Eşi Birgül Özübek ve çocuklarına teşekkür ediyoruz. Bu fındıklar büyüyüp gelişirse, onların emeği asla unutulamaz. Emekleri için teşekkür ediyoruz.

Bakalım bu sene fındık olacak mı, kırağı ve don tehlikesinden kurtulabilecekler mi?”  diyerek,
Tüm Fındık üreticileri ve tarımla uğraşan çiftçilere bereketli bir sezon diledi.

Yorum Yazın