MESUDİYELİ KİMLER İSTANBUL’DA BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI?

 ORMESHA- Sefai Uzunyurt: 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için şimdilik İstanbul’daki Mesudiyeliler’den 7 kişi Ak Parti ve CHP’den belediye başkan aday adaylığı için başvuruda bulundu. Bir aday ise Bağımsız aday olurken, diğer siyasi partilerin aday adayları henüz açıklanmadığı için, bu sayının artabileceği belirtiliyor.

İşte Mesudiyeli Belediye Başkan Aday Adaylarının isimleri:

1-Temel Başalan, Çaltepe (Herüse) Köyü- Ak Parti.

2- Aysemin Gülmez, Güzelce (Gergeçi) Köyü – CHP.

3- Seyfettin Yıldırım, Güzle (Lağus) Köyü- CHP.

4- Bahattin Ünver, Çavdar Köyü- Ak Parti

5- Aysun Şengül, Türkköyü Köyü- CHP.

6- Özlem Öztekin Vural, Yardere (Manul) Köyü.

7- Şevket Arıkan, Müslüm Sarıca Köyü- CHP.

8- Coşkun Aydın, Yeşilçit (Yastura) Köyü – Bağımsız.

Yerel Seçimlerde İstanbul’da Ak Parti’den Temel Başalan Kağıthane Belediye Başkanlığı, Bahattin Ünver Zeytinburnu Belediye Başkanlığı, Özlem Öztekin Vural Adalar Belediye Başkanlığı, CHP’den Aysemin Gülmez Ataşehir Belediyesi, Aysun Şengül Ümraniye Belediye Başkanlığı, Seyfettin Yıldırım Çekmeköy Belediye Başkanlığı ve Şevket Arıkan Beykoz Belediye Başkanlığı için aday adayı oldular. Coşkun Aydın ise Ümraniye’de Bağımsız Belediye Başkan Adayı oldu.

İstanbul’daki Mesudiyeliler, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için belediye başkanlığına talip olan, Özlem Öztekin Vural, Seyfettin Yıldırım, Temel Başalan, Aysemin Gülmez, Bahattin Ünver, Aysun Şengül, Şevket Arıkan’dan oluşan 7 hemşerilerinin partileri tarafından aday gösterilmesini istiyor. Ordulular’ın İstanbul’daki yaklaşık bir milyon nüfusu içinde 300 bin kişi ile birinci sırada bulunan Mesudiyeliler, bu dönem 8 belediye başkan aday adayı çıkarırken, Aralık ayının sonlarında 10 kişiyi geçmesi beklenen aday adaylarından en az 4’ünün seçilebilecek bir belediyeden

aday gösterilmesini bekliyor.

Yorum Yazın