MESUDİYELİLER VAKFI 2020-2021 BURS BAŞVURULARI BAŞLADI

 Kısa adı MESVAK olan Mesudiyeliler Vakfı, 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Burs başvuruları başladı. Mesudiyeliler Vakfı 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı Burs başvuruları 20 Eylül – 04 Ekim 2020 tarihleri arasında resmi web sayfası üzerinden ilgili butonu tıklayarak BURS sayfasına bağlanarak yapılabilecek.

Mesudiyeliler Vakfı
ORMESHA: 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılının başlaması üzerine bir açıklama yapan Mesudiyeliler Vakfı Başkanı Ahmet Ali Şengönül; “20 yılı aşkın süredir üniversite öğrencilerimize karşılıksız eğitim bursu desteği veriyoruz. Burs paralarını hayırsever insanlarımızdan ve önceki yıllarda burs alıp, bugün iş sahibi durumuna gelmiş olan eski öğrencilerimizden karşılıyoruz. Allah onlardan razı olsun.
Mesudiyeliler Vakfı Başkanı Ahmet Ali Şengönül
Bu yılda okullarında başarılı olan öğrencilerimize vereceğimiz burs başvurularımızı başlattık. İlgili öğrenciler sayfamıza girerek bağlanabilir, açıklamaları dikkatlice okuduktan sonra BURS BAŞVURU FORMU butonuna tıklayarak başvurusunu yapabilir.
Mesvak’ın geçen öğretim yılındaki burs dağıtım töreni…
Burs başvuru tarihinden sonra mülakat için başvuru yapmış olan öğrencilerimize SMS ile tarih, yer ve saat bilgisi bildirilecektir. Dolayısıyla mülakat konusunda mesaj atmamanız rica olunur. Anlayışınız için şimdiden teşekkür eder; yeni eğitim öğretim yılında tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.” diyerek, burs almak isteyen öğrenciler ve burs yardımında bulunmak isteyen kişi ve kurumların vakıflarına başvuruda bulunmasını istedi.
MESVAK BURSU
Kısa adı MESVAK olan MESUDİYELİLER VAKFI tarafından, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere karşılıksız burs verilmektedir. Vakıf 1996 yılından bugüne kadar 2.452 öğrencinin eğitimine katkıda bulunmuştur.
MESVAK 2020-2021 ÖĞRETİM YILI İÇİN BURS BAŞVURU KOŞULLARI VE BELGELER
AÇIKLAMALAR    
1- Burs, MESUDİYELİLER VAKFI tarafından, Vakfımızın sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde öğrenimlerini sürdürmek için ailesinin desteği yetersiz olan öğrencilere karşılıksız olarak verilmektedir.
2- Mesudiyeliler Vakfının verdiği karşılıksız burstan yararlanmak isteyen adayların:
Şehit veya Gazi çocukları ile ekonomik desteğe gereksinimi olan kız çocukları öncelikli olmak üzere;
– T.C. Vatandaşı ve Nüfus kütüğünün Mesudiye’de bulunuyor olması, yeni kimlik sahibi olanların Aile nüfus kayıt örneğini müraat esnasında ibraz etmesi (E-Devletten tedarik edilebilir)
– Türkiye sınırları içerisinde Devlet Üniversitelerinde ve Özel/Vakıf Üniversitelerinde %100 burs hakkı ile okuyan, 4 yıl ve üzeri eğitim veren üniversitelerde TAM ZAMANLI okuyor olması gerekmektedir.
3- Aynı ailen birden fazla burs başvurusu yapacak olan öğrencilerimizin her biri ayrı ayrı form dolduracaklardır.
4- Öncelikli olarak not ortalaması 2,50 ve üzeri olanların başvuruları değerlendirilecektir. Hazırlık ve 1.sınıf öğrencileri ÖSYM Puanını başvuru formuna yazmalıdır. Mülakat esnasında not ortalaması ve ÖSYM Puanını gösterir belge KESİNLİKLE talep edilecektir.
5- Başvuru formunda yeralan bilgilerin ve istenilen belgelerin eksik veya yanlış olması halinde öğrencinin burs
başvurusu reddedilir; yanlış beyan sonucu burs almış olanların bursu durdurulur ve daha önce yapılan ödemeler kendilerinden talep edilir.
6- Burslar, yönetim tarafından belirlenecek olan tarihlerde 2 taksit olarak hesabınıza yatırılacaktır.
7- Burs başvurusunda bulunmak isteyen öğrenciler, 20 Eylül – 04 Ekim 2020 tarihleri arasında başvurularını
yapabilirler. Bu tarihden sonra, başvuru sayfası kapatılacak ve ayrıca başvuru kabul edilmeyecektir.
8- Burs mülakat tarih ve yeri, başvuru sonrasında mülakata katılmaya hak kazanan öğrencilere SMS ile bilgi verilecektir. Dolayısıyla mülakat konusunda mesaj atmamanız ve telefonla aramamanız rica olunur. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.
BAŞVURU ESNASINDA ÖĞRENCİDEN İSTENEN BELGELER
(Eksik veya yanlış belge gönderenler kesinlikle mülakata davet edilmeyecektir.)
1- Nüfus Cüzdanı (Ön ve Arka yüzü JPEG veya PDF formatında başvuru formuna yüklenecektir) 
2- Aile Nüfus Kayıt Örneği (JPEG veya PDF formatında başvuru formuna yüklenecektir) (E-Devletten tedarik edilebilmektedir)
3- Öğrenci Belgesi (Okuldan veya E-Devletten tedarik edilebilmektedirJPEG veya PDF formatında başvuru formuna yüklenecektir)
www.MESVAK.org.tr

Yorum Yazın