MESUDİYE’NİN EFSANE KAYMAKAMI, TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİRİ YÖNETMEYE TALİP

Ordu Mesudiye ilçesinde 4 yıl görev yaparak  büyük projeleri hayata geçirmesinden dolayı efsane kaymakam olarak adlandırılan Şafak Başa, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmak için 4 yıldan beri sürdürdüğü Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü görevinden istifa etti

ORMESHA: Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü ve Mesudiye ilçesi eski Kaymakamı Şafak Başa, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne Başkan olmak için görevinden istifa etti.  Mülkiye Baş Müfettişi kadrosunda olan Şafak Başa, istifasından sonra, CHP’ye üye olarak parti rozetini taktı.

Önceki hafta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne talip olan Şafak Başa, TESKİ’deki görevinden istifa etti. İstifasının ardından Başa ilk iş olarak CHP Süleymanpaşa ilçe başkanlığına giderek üye oldu. Üyelik işlemlerinin ardından ise İlçe Başkanı İsmail Öztürk Başa’ya parti rozetini taktı. Şafak Başa, Karadeniz’in batısındaki Kırklareli iline mensup olup, Avukat Meltem Başa ile evli.

 

 

Yorum Yazın