MESUDİYE’NİN İLK SİNEMACILARINDAN HABEŞ BİLAL HAYATINI KAYBETTİ

1960’lı yıllarda Mesudiye’de sinemacılık yaparak ilçenin sosyal yaşamında ve o dönemin gençleri ve çocuklarında güzel  anılar oluşturan Habeş Bilal lakaplı Bilal Yılmaz, uzun zamandır devam eden hastalığına yenik düşerek Ankara’da hayatını kaybetti.

 

ORMESHA- Ufuk Yılmaz-Sefai Uzunyurt: 1960’lı yıllarda Mesudiye’de sinemacılık yaparak ilçenin sosyal yaşamında ve o dönemin gençleri ve çocuklarında güzel  anılar oluşturan Habeş Bilal lakaplı Bilal Yılmaz, uzun zamandır devam eden hastalığına yenik düşerek Ankara’da hayatını kaybetti.

 

 

 

 

Sinemacılığın önemini kaybetmesiyle sonraki yıllarda otelcilik ve tuhafiyecilik yapan Bilal Yılmaz’ın vefat haberi tüm ilçede üzüntüye sebep oldu.

 

 

 

 

Hastalanıncaya kadar Ordu Mesudiye Gazetesi’ne aralıksız 26 yıl abone olan, her abonelik yenilemesinde dükkanındaki peştamallardan hediye eden; güler yüzlü, yardımsever, cömert ve toplumsal işlerde hep önde olup, elini en önce cebine atmasını bilen Bilal Yılmaz’ın cenazesi Müslüm Sarıca Köyü Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlanacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mesudiye Eczanesi sahibi EczacıMustafa Yılmaz’ın dedesi, Efendioğlu Fırını sahibi Hasan Açıkgöz’ün kayınpederi olan Bilal Yılmaz’a Allah’tan rahmet, ailesi ve Mesudiyeliler’e sabır ve başsağlığı diliyoruz…

 

 

Yorum Yazın