MUHTARLAR, BAŞKAN GÜLER’İN SÖZÜNÜ TUTMASINI İSTİYOR

Mesudiye ilçenin en kalabalık ikinci köy grup yoluna 15 yıldan beri sıcak asfalt yapılacak diye söz veren, ancak yapmayan belediye başkanı ve siyasetçilerden kendisinin farklı olduğunu söyleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler; “Yolu bu sene ben yapacağım, size namus sözü” demesine rağmen; Kavaklıdere  Bıçakcı, Celal, Küçükcelel, Armutklu, Doğançam,  Serpin, Memükler, Yukarı Gökçe  Bekirler, Topalağa, Bayraklı, Musulu, Maden  grup yolu hala yapılmadı.

 

Ordu Mesudiye Gazetesi’nin, Mart 2020 sayısındaki yol haberi…

 

ORMESHA: Mesudiye ilçesinin en kalabalık ikinci köy grup yolu olup Tavara, Kavaklıdere (Eskidir), Bıçakcı, Celal, Küçükcelel, Armutklu, Doğançam (Istavru), Serpin, Memükler, Yukarı Gökçe (Y. Faldaca), Bekirler, Topalağa, Bayraklı, Musulu, Maden köy ve mahallelerini birbirine bağlayan yolun yapılması için yıllardır siyasetçiler ve belediye başkanları sürekli söz veriyor, ama yol bir türlü yapılmıyor.

Siyasetçiler ve belediye başkanları değişmesine rağmen, yolun durumunda bir değişiklik olmuyor. 15 mahallenin ulaşım yoluna 20 yıldan beri ama değişen bir şey olmuyor.

 

Köylerin muhtarları yolun acil durumunu Şubat ayında Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül’e iletince kendilerine hak veren Başkan Gül, muhtarlarla birlikte Ordu’ya giderek durumu Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Hilmi Güler’e anlatmalarını sağlamıştı. Yol hakkında Başkan İsa Gül, Ak Parti Mesudiye İlçe Başkanı Mustafa Başarslan ve muhtarlardan detaylı bilgi alan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, “Yolunuzu bu sene ben yapacağım, size namus sözü, Hilmi Güler sözü” diyerek, yolun 2020 yılı yaz aylarında mutlaka sıcak asfalt ile kaplanacağının sözünü vermişti.

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı M. Hilmi Güler

Acaba, Başkan Güler’in bu yolun yapılmadığından haberi var mı? Gizli bir el, başkanı yanıltarak, halk karşısında sözünü tutmayan yönetici konumuna gelmesini istiyor olabilir mi? Soruları da halk arasında şimdiden konuşulmaya başladı bile.

Köylerin muhtarları ise yaptıkları açıklamada artık hiçbir mazereti kabul etmeyeceklerini, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in sözünü yerine getirmesini beklediklerini ifade ettiler.

 

 

 

 

Yorum Yazın