NAŞİT TUNCER EĞİTİME İZ BIRAKTI

Mesudiye Pratik Sanat Meslek Lisesi’ni kuran ve ilk müdürlüğünü yapan Naşit Tuncer’in kurduğu okuldan mezun olan onlarca öğrenci, Türkiye’nin değişik şehirlerinde iş ve aş sahibi olarak, hocalarına şükranlarını sunuyorlar

ORMESHA- Namık Kemal Tuncer: Haydarpaşa Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Maknasit tuncer okul önündeine Teknolojisi
bölümünde Uzman Öğretmen olarak görev yapan Ordu Mesudiyeli eğitimci ve yönetici Naşit Tuncer; Mesudiye eğitim dünyasının efsane isimlerinden birisi olarak, aradan geçen uzun zamana rağmen unutulmuyor. Sadece bir ortaokulun bulunduğu Mesudiye ilçesine iki yıl süreli Pratik Sanat Meslek Lisesi’nin açılmasını sağlayarak, adeta tuğla örer gibi okulu kurarak, köylü çocuklarının kısa yoldan meslek sahibi olarak; iş ve aş sahibi olmalarının yolunu açan isim
Naşit Tuncer, daha sonra iki yıllık sanat okulunun üç yıllık sanat okulu kapsamına alınmasını sağlayarak; uzun seneler öğretmenliğinin yanı sıra yedi yılda bu okulda müdürlük yaparak, çok sevdiği Mesudiye’ye ve Mesudiyeliler’e hizmet etti. Şu an Haydarpaşa Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Makine Teknolojisi bölümünde Uzman Öğretmen olarak görev yapıyor.

Eskinin öğrencileri, şimdinin meslek ve makam sahibi Mesudiye Pratik Sanat Okulu öğrencileri fırsat buldukça eski müdürlerini ziyaret ederek, onu unutmadıklarını gösteriyorlar. Kendisini ziyaret eden Gazetemiz Temsilcisi Namık Kemal’e teşekkür eden Naşit Tuncer’e; “Ordu Mesudiye Gazetesi İstanbul Temsilcisi ve Müslim Sarıca Mahallesi dernek başkanlığını uzun seneler yürüten Namık Kemal Tuncer’e, ziyaretimize gelerek bizlere verdiği önem için çok teşekkür ediyorum. Ordu Mesudiye Gazetesini de çok önemsiyorum. Gazeteye desteklerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Mesleğimizin en eskilerinden birisi olmama rağmen öğretmenliğimi hala severek yapıyorum. Abonesi olduğum Ordu Mesudiye Gazetesi’nin beni hatırlayarak, ziyaret etmesinden çok mutlu oldum. Namık Kemal Tuncer’in şahsında tüm gazete çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum” diyerek, Gazetenin dünyanın her yerindeki Mesudiyeliler arasında bağ kurarak, çok önemli bir görevi yerine getirdiğini söyledi. Mesudiye’nin en eski esnaflarından Kadıgil sülalesinden Hasan Tuncer’in oğlu olup, iki çocuğu bulunan Naşit Tuncer Hocanın iki oğlu da doktor olarak görev yapıyor. Kendi mahallesinin toplumu ve derneğiyle,  iyi ilişkilerini sürdürerek , dernek aidatlarını da hiç aksatmadan yerine getirerek, örnek oluyor.

 

Yorum Yazın