OBKD BAŞKANI SEFAİ UZUNYURT: ” 5 YIL GEÇSEDE 301 MADENCİMİZİN ACISINI HALA İÇİMİZDE HİSSEDİYORUZ”

Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı ve Ordu Mesudiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sefai Uzunyurt, Soma Maden kazasında iş şehidi olan 301 madencinin acısını felaketin beşinci yıl dönümünde hala derinden hissettiklerini belirterek, “Maden kazalarının artık son bulmasını, annelerin, eşlerin ve çocukların göz yaşlarının dinmesini istiyoruz” diyerek, maden şehitlerini andıklarını belirtti.

ORMESHA- Namık Kemal Tuncer: Manisa’nın Soma ilçesindeki Soma Kömür İşletmeleri AŞ’ye ait kömür ocağında, 13 Mayıs 2014’de meydana gelen faciada yaşamını yitiren 301 madenci kazanın meydana gelişinin 5. Yıl dönümünde anılıyor.

Ordu Mesudiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı Sefai Uzunyurt, felaketin 5.Yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajda: “Kazada ölenlerin ailelerinin acılarını en derinden hissediyor ve paylaşıyoruz. Bu olay her ne kadar kaza olarak gösterilse de, iş güvenliğinin yeterince alınmaması, madenlerdeki çalışma koşullarının kötülüğünden kaynaklanıyor. 301 madenci arasında çalışmak için Soma’ya giden Ordulu madencilerimiz de bulunuyordu. Önlemlerin en kısa sürede sözle değil, uluslararası ölçütlere göre alınması temennisiyle, 301 Madenci kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, sevenlerine ve milletimize bir kez daha sabır ve baş sağlığı diliyorum.” diyerek, ülkemizde bundan sonra maden kazalarının yaşanmaması temennisinde bulundu.

Yorum Yazın