OBKD BAŞKANI SEFAİ UZUNYURT; TÜRK’ÜN GÜCÜNÜ DÜNYAYA ÇANAKKALE ZAFERİ GÖSTERDİ

ORMESHA:Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı ve Ordu Mesudiye Gazetesi G.Y.Y Sefai Uzunyurt, Çanakkale Zaferi’nin 104. yılı nedeniyle yaptığı açıklamada; “Milletimize bu eşsiz vatanda özgür ve başı dik yaşamayı sağlayan, Al Bayrağımızın göklerde dalgalanmasını, minarelerde ezan sesinin duyulması sağlayan Çanakkale Zaferidir.

13 yaşından 60 yaşına kadar tüm erkeklerin cepheye koşarak 250 bin Şehit vererek, 250 bin yaralı Gazimizin ölümü göze alan mücadelesiyle kazanılan Çanakkale Zaferimiz, “Boğazları bir saatte geçer, iki saatte İstanbul’a varırız” diyen şımarık Emperyalist İngiliz, Fransızlar, Türk milletin çok büyük şamarını yiyerek, bırakın bir saatte Çanakkale’yi geçmeyi, Boğazın sularına gömülmüşlerdir.

Bizlere bu şanlı zaferi kazandırarak, Türk İstiklal Savaşımızın kıvılcımının yakılmasını sağlayan Çanakkale Zaferimiz’in 104’üncü yıl dönümünde başta Yiğit Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyoruz.

“Bizlere bu güzel vatan da yaşamayı nasip eden Allah’a şükürler olsun. Rabbim, vatan ve din uğruna savaşıp bu toprakları bizlere miras bırakan ecdadımızdan razı olsun, mekanları cennet olsun.
Bu vatan size minnettardır. Çanakkale Zaferimiz kutlu olsun. Ne mutlu bu yiğitleri doğuran analara…” diyerek, Çanakkale Zaferini kutladı.

Yorum Yazın