OBKD BAŞKANI UZUNYURT; HAYVANLARA KIŞ GÜNLERİNDE YARDIM EDELİM

Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı Sefai Uzuyurt, Ordu Valiliği, 19 ilçenin kaymakamlıkları, belediyeleri, Ordu’daki 400’ü aşkın mahallenin muhtarları ve duyarlı vatandaşları, yaban hayvanları ve kuşlara sahip çıkmaya, yem vermeye davet etti
ORMESHA: Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı Sefai Uzuyurt, soğuk hava, kar yağışı ve don tehlikesi nedeniyle yaban hayvanları ve kuşların çok zor koşullarda yaşam mücadelesi verdiklerini söyleyerek; “Valiliğimize, kaymakamlıklarımıza, belediye başkanlıklarımıza, köylerdeki muhtarlarımıza, dernek başkanlarımıza ve duyarlı olan herkese sesleniyoruz. Kış mevsimi, dostumuz olan hayvanları tabiatla mücadelede çok zorluyor. Ahırlardaki evcil hayvanlar daha şanslı iken, açık alanda kar ve don tehlikesi altında yaşamak zorunda kalanlar ise hem tabiatla hem de avcıların kurşunlarıyla mücadele etmek zorunda kalıyorlar. Kuşlara ve yaban hayvanlarına belirli yerlere yiyecek ve yem bırakarak sahip çıkalım.
Ordu Basın Kuruluşları Derneği olarak avcılarımıza da sesleniyoruz. Karlı havalarda yiyecek bulamadıkları için mecburen dışarı çıkan hayvanları lütfen vurmayınız. Unutmayın, onlarda bir anne- bir baba. Kimileri ise evlat durumunda. Onlarında yollarını gözleyen anne babaları, evlatları var. Aynen bizler gibi. Lütfen bu karlı havalarda hayvanlara kıymayın, bir yakınınızı kaybettiğinizde duyduğunuz acıyı gözönüne getiriniz” hayvanlar olmazsa yaşamın bir yönünün eksik olacağını belirtti.

Yorum Yazın