OBKD BAŞKANI UZUNYURT; “YEREL BASININ HAKKI ASLA ÖDENEMEZ”

Ordu Basın Kuruluşları Derneği (OBKD) Başkanı Sefai Uzunyurt, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, başta Ordu yöresi basın mensupları olmak üzere, Türkiye’nin her yerinde görev yapan yerel basın mensuplarının anlamlı gününü kutladı.

OBKD Başkanı Uzunyurt, aşırı artan gazete kağıdı zamları nedeniyle, bu maliyeti karşılamakta zorlanan çok sayıda yerel gazete ve televizyonun kapanmak zorunda kaldığını belirterek;  “Yerel Basın mensupları böylesi zor  bir dönemde Ordu yöresi başta olmak üzere, Karadeniz ve Türkiye’nin her tarafında, çok zor koşullarda görev yapıyor.

Gazetelerini ve Televizyonlarını ayakta tutmak için, kendisinden ve ailesinden fedakarlık yapan, meslek aşkı için karşılık beklemeden görev yapan çok saygıdeğer basın mensubu arkadaşlarımın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, en kalbi sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Onların fedakarlığının maddi karşılığı olamaz, hakları ödenemez” diyerek, Türkiye’nin 81 iline mensup herkesin, kendi il ve ilçesinde çıkan, yerel basınına destek vermelerini istedi.

 

Yorum Yazın