OBKD’DEN DAYANIŞMA, TV52 TELEVİZYONUMUZ SUSTURULAMAZ!

Ordu Basın Kuruluşları Derneği Ordu’nun en eski televizyonu olan TV52’nin yıllardır yayın yaptığı binada imar eksiklikler bulunduğu gerekçesiyle mühürlenmek istenmesi üzerine bir bildiri yayınladı, Böylesi haksız bir uygulamanın asla kabul edilemeyeceği içerikli  Başkan Sefai Uzunyurt imzalı  bildiri de şu ifadeler yer alıyor.

“Ordu ilimizin ulusal bazda yayın yapan en eski televizyon kuruluşlarından birisi olan TV52 Televizyonu, “faaliyet sürdürdüğü bina da imara aykırı durumlar ve eksiklikler bulunduğu” gerekçesiyle, mühürlenme tehlikesiyle karşı karşıya. Ordu Basın Kuruluşları Derneği olarak böyle keyfi ve anlaşılmaz uygulamayı kabul etmiyor ve kınıyoruz.

Belediye yetkililerine soruyoruz
1-) TV52 bu binaya yeni mi taşındı da, “imar eksikliği var” diye, bu mühürleme uygulamasını yapmak istiyorsunuz?
2-) TV52 yıllardır bu binadan hizmetini sürdürüyor, imarla ilgili eksiklik varsa  bunca yıl görevinizi neden yapmadınız, uyarmadınız ve mühürleme de bulunmadınız?
3-) Eksiklik olmadığı için mühürlemeye gerek olmadıysa, neden bugün mühürleme tehdidinde bulunuyorsunuz?
4-) Ordu Büyükşehir sınırları içinde, özellikle de Altınordu ilçe merkezi yerleşim alanları içindeki tüm binalar kurallara uygun yapılmış ta, imar eksikliği bulunan tek bina, TV52 Televizyonu  binası mıdır?
5-) Televizyon binasının mühürlemesi tehdidin de, acaba TV52’nin yaptığı gerçekçi yayınların etkisi var mı?
Ordu Basın Kuruluşları Derneği olarak, haksızlıklar ve baskılar karşısında; TV52 Televizyonumuz ile tüm Görsel ve Yazılı Basınımızın yayındayız.
TV52 susturulamaz!” denilerek, bu haksız ve vicdana aykırı uygulamaya bir an önce son verilmesi istendi

Yorum Yazın