OBKD’DEN, İYİ PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞINA ZİYARET

Ordu Basın Kuruluşları Derneği (OBKD) Başkanı Sefai Uzunyurt ve yönetim kurulu üyeleri, Ordu yöresi görsel ve yazılı basın temsilcileri İsa Akçay, Murat Doğan, Adil Koçalan, Muhammet Küçüköksüz, Ozan Derviş, Raif Çevirme, Akın Çiçek, Yunus Aybakan, Salih Türk, Namık Kemal Tuncer, Salih İşçi, Derviş Erkan’dan oluşan heyetle, İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığını ziyaret ederek, İl Başkanı Satuk Buğra Kavuncu, Ordulu İl başkan Yardımcıları Yaşar Özkan ve Levent İnanır, Ordulu İl Disiplin Kurulu Başkanı Zeki Bulgan, Ordulu Ümraniye ilçe Başkanı Yüksel Karaçam’ı ziyaret ederek, yerel basının sorunlarını dile getirip, başarı dileğinde bulundular.

 

ORMESHA: OBKD’den İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığına tanışma ve basının sorunlarını anlatma ziyareti gerçekleştirildi. Toplantı, İYİ Parti Ordulu İl başkan Yardımcısı Yaşar Özkan’ın daveti üzerine gerçekleşirken, İYİ Parti’nin Ordu yerel basınına önem verdiğini,  bizzat il başkanının da katılım sağlamasıyla  göstermiş oldu.

İl Başkanlığının Merter’deki merkezinde gerçekleşen toplantı öncesi Başkan Yardımcısı Yaşar Özkan, basın mensuplarını bina dışında karşıladı. Daha sonra İl Başkanı Satuk Buğra Kavuncu, Ordulu İl başkan Yardımcıları Yaşar Özkan ve Levent İnanır, Ordulu İl Disiplin Kurulu Başkanı Zeki Bulgan, Ordulu Ümraniye ilçe Başkanı Yüksel Karaçam ve Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı Sefai Uzunyurt, TV52 Yönetim Kurulu Başkanı İsa Akçay, Altaş TV İstanbul Temsilcisi Murat Doğan, Kanal34 TV, Mor TV, Brüksel TV ve Hür TV yönetim kurulu başkanı Adil Koçalan, TV52 Genel Koordinatörü Akın Çiçek, Marka-52 Gazetesi İmtiyaz Sahibi Muhammet Küçüköksüz, Beykoz Doğuş Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ozan Derviş, Türkiye Manşet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Raif Çevirme, T-60 TV, İlke TV yönetim kurulu başkanı ve Tokat Gazetesi İmtiyaz Sahibi Yunus Aybakan, Ordu Mesudiye Gazetesi İstanbul Temsilcileri Salih Türk, Namık Kemal Tuncer, Salih İşçi, Beykoz Doğuş Haber Gazetesi Muhabiri Derviş Erkan’ın katılımıyla toplantıya geçildi.

İl Başkanı Satuk Buğra Kavuncu, hoş geldiniz dedikten sonra, “İstanbul yerel seçimlerinde herkes üç beş kişiden söz ediyor ama o gece özgür basının varlığı sayesinde bu başarı kazanılabildi. Sayısı çok az olan özgür basın yayın yapmasaydı, bu seçimin sonucu başka türlü olacaktı. O nedenle basına özellikle yerel basına destek veriyoruz. Ordulular İstanbul’da önemli bir güç. Biz farkındayız. İl yönetimimizde 2 başkan yardımcısı, il disiplin kurulu başkanı ve 3 ilçe başkanımız Ordulu. Milletvekili ve belediye başkanlığı seçimlerinde adaylarımızı önseçim ile belirleyeceğiz. Ordulular isteklerinin olmasını isteyip kendi adaylarını görmek istiyorlarsa partilere üye olsunlar, kendi adaylarını seçsinler. Ziyaretiniz için teşekkür ediyorum” diyerek, yerel basın ile buluşma toplantılarının ilkini, Ordu yerel basınıyla gerçekleştirdiklerini belirtti.

Ordulu İl başkan Yardımcıları Yaşar Özkan, “Ordu yerel basının çok güçlü. Ancak Ordulular istediklerini alamadılar. Bunda STK’lara ve basına büyük görev düşüyor” diyerek, ziyaret için teşekkür etti.  Başkan Yardımcısı Levent İnanır, İl Disiplin Kurulu Başkanı Zeki Bulgan, Ümraniye ilçe Başkanı Yüksel Karaçam’da yaptıkları konuşmalarda basının önemine değinerek, ziyaret için teşekkür ettiler.

Ordu yerel basın mensuplarının tek tek kendilerini tanıtıp, basın ile ilgili görüşlerini sunmalarından sonra söz alan OBKD

Başkanı Sefai Uzunyurt, “Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü önde tutan bütün siyasi partilere eşit yakınlıktayız. Bu ilkeye göre faaliyet gösteren siyasi partilerimizin ve siyasetçilerimizin yaptıkları olumlu faaliyetleri övüyor, eksikliklerine eksik diyoruz. Yanlışlıklarına da bu yanlış diyoruz. OBKD bünyesinde görev yapan bütün basın mensuplarımız idealist kişiler. Yöre ve ülke sevgisiyle görev yapıyorlar. Hep kendilerinden fedakarlık yapıyorlar. Ama bu kurumlarında yaşaması lazım. Kendi ayakları üzerinde durabilirler ise, özgür kalır, halk yararına yayınlarını sürdürebilirler” diyerek, gösterdikleri ilgi için teşekkür etti.

 

Yorum Yazın