ORDU 1. KİTAP FUARI BAŞLIYOR

Başkan Engin Tekintaş, OBKD Başkanı Sefai Uzunyurt’a bilgi verdi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 77 yayın evinin katılımıyla, 12- 21 Ekim tarihleri arasında 10 gün süreyle Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak “Ordu 1. Kitap Fuarı” düzenleyeceklerini söyleyerek; “İlk kez yapılacak kitap fuarımıza tüm kitapseverleri ve Ordulu hemşerilerimizi bekliyoruz”  diyerek katılım çağrısında bulundu

ORMESHA-Sefai Uzunyurt: Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, daha önce Altınordu Belediyesi tarafından 4 yıl süreyle gerçekleştirilen ve ziyaretçilerin büyük ilgi gösterdiği ‘Ulusal Kitap Fuarı’nı daha da geliştirerek, 77 yayın evinin katılımıyla, Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak “Ordu 1. Kitap Fuarı” düzenleyeceklerini, şimdiden Türkiye’nin pekçok yerinden yüzlerce kitapseverin fuara katılacaklarını belirtiklerini söyleyerek; “İlk kez yapılacak kitap fuarımıza tüm kitapseverleri ve Ordulu hemşerilerimizi bekliyoruz”  diyerek katılım çağrısında bulundu.

Ordu merkezde bulunan Belediye Fuar alanında açılacak, 77 yayın evinin bulunduğu fuarda 100’e yakın yazar kitapseverlerle bir araya buluşacak. Vatandaşların kitaba dokunması için önemli bir fuarı gerçekleştirdiklerini belirten  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “‘Ordu 1. Kitap Fuarı’ beklenenin üzerinde bir ilgiyle karşılandı. Vatandaşlarımız kitaba dokunma fırsatı bulacaklar. Fuar boyunca çok önemli yazarlarımız vatandaşlarımızla bir araya gelerek söyleşiler yapacaklar. Bizim amacımız ‘Oku, okut ve dünyayı aydınlat’  sloganımızla vatandaşlarımızın kitaba dokunmasını sağlamak, bunu gerçekleştireceğimiz için çok mutluyuz” diyerek kitapseverleri, öğrencileri ve tüm Orduluları kitap fuarına katılmaya davet etti.

Yorum Yazın