ORDU DERNEKLER KONFEDERASYONU (ORKON) KURULDU

Ordu ili tarihinin ilk dernekler konfederasyonu, üç federasyonun katılımıyla kurularak, çalışmalarına başladı. Kurucu Genel Başkanlığını Av. Özlem Öztekin Vural’ın yaptığı Ordu Dernekler Konfederasyonu (ORKON); MESDEF, FADEF ve ÜNDEF’in bir araya gelmesiyle oluşturuldu
ORMESHA: Mesudiye Dernekler Federasyonu ( MESDEF), Fatsa Dernekler Federasyon (FADEF) ve Ünye Dernekler Federasyonu (ÜNDEF) bir araya gelerek, Ordu’nun ilk konfederasyonu olan, Ordu Dernekler Federasyonu’nu (ORKON)kurdular. Konfederasyonun Kurucu Genel Başkanlığını Av. Özlem Öztekin Vural üstlendi.
Ordu Mesudiye Gazetesi’ne bir açıklama yapan Kurucu Genel Başkan Özlem Öztekin Vural, Ordu ilinin hem Türkiye genelinde hem de İstanbul’da büyük bir potansiyeli bulunduğunu belirterek; İstanbul’da nüfus açısından ikinci sıradayız. Ancak sivil toplum kuruluşlarımız yeteri kadar örgütlü değiller. Birçok ilin derneklerinin konfederasyonu varken, Ordu ilinin yoktu ve çok büyük bir eksiklikti. Bu eksikliği gören Mesudiye, Fatsa ve Ünye dernekler federasyonları bir araya gelerek güçlerini birleştirerek, Ordu tarihinin ilk dernekler konfederasyonunu kurdular. Kurucu genel başkanlığa da arkadaşlarım beni layık gördü. Kendilerine çok teşekkür ederim. İnşallah onları ve Ordulu hemşerilerimi mahcup etmem. Konfederasyonun kurulmasıyla artık Ordulular çok daha güçlü bir duruma geldiler” diyerek, bütün ilçe federasyonlarını Konfederasyon çatısı altında birleşmeye davet etti.
Altyazı: Genel Başkan Özlem Öztekin Vural

Yorum Yazın