ORDU MESUDİYE GAZETESİ’NDEN SANATÇILARA DESTEK ÇAĞRISI

1991 yılında “Nerede Ordulu varsa Ordu Mesudiye Gazetesi oradadır!” şiarıyla yayın hayatına başlayan Sizin Gazeteniz; 27 yılda izlediği ilkeli ve dürüst yayıncılığıyla Basın Konseyi verilerine göre Türkiye’nin ilk 10 yerel gazetesinden birisi haline gelmeyi başardı. Ordu, 19 ilçesi ve 481 köyünün sorunlarını dile getirip, kamuoyu oluşturma görevinin yanın da; Ordulu sanatçılara da sahip çıkmayı, onları tanıtmayı kendisine görev bildi. 
Ordu Mesudiye Gazetesi olarak Belediyelere… Derneklere…Vakıflara… Federasyonlara… Platformlara… Konfederasyonlara… sesleniyoruz. 
ŞENLİK, FESTİVAL, ŞÖLEN, EĞLENCE GECESİ, KIR GEZİLERİ, PİKNİKLER ve HER TÜRLÜ SOSYAL ETKİNLİKLERİNİZDE başka yörelerin sanatçılarını tamamen dışlamadan, Ordulu ve Mesudiyeli Sanatçılarımıza öncelik veriniz!

BELEDİYE VE STK’LARDAN ETKİNLİKLERİNDE ORDULU SANATÇILARA YER VERMELERİNİ BEKLİYORUZ

Ordu Mesudiye Gazetesi kurulduğu 1991 yılından beri Sanatçılara destek verme geleneğini devam ettiriyor. Ordu yöresinin etkinliklerinde öncelikle Ordulu sanatçılar sahne almalı.

Ordu Mesudiye Gazetesi  Genel Yayın Yönetmeni ve OBKD Başkanı Sefai Uzunyurt yaptığı çağrıda Belediyeler ve STK’lara seslenerek; “Ordu Mesudiye Gazetesi olarak bir kez daha çağrıda bulunuyoruz. Ordu Büyükşehir Belediyesi, 19 ilçe belediyesi, Dernekler, Federasyonlar ve Vakıflara sesleniyoruz.

Şenlik ve her türlü müzikli etkinliklerinizde Ordulu Sanatçılara yer veriniz. Onların sahne almasını sağlayınız ki, seslerini duyurabilsinler, sanatlarını icra edebilsinler, kendilerini geliştirebilsinler ve kendilerini Türkiye’ye tanıtabilsinler.

Ümit Tokcan, Tuğrul Şan,  Soner Arıca, Ali Rıza Gündoğdu, Coşkun Gök,  Seyfettin Tomakin gibi kendini ulusal düzeyde kabul ettirmiş sanatçılarımızın belki böyle bir desteğe ihtiyaçları olmayabilir. Onları her zaman saygıyla anarak son dönemlerde çıkış yapan Fatih Yaman,  Sedat Ünver, Hürdağ Aydın, Erol Aydoğan, Yusuf Kuvancı, Canan Başaran, Menderes Koç, Mesudiyeli Mübeccel, Sefa Yüce, Seyfettin Tomakin, Bülent Yılmaz, Kuzu Mustafa, Cem Çelebi, Aydın Beyoğlu, Taner Özsoy, Kubilay Duman, Güngör Coşkun, Seyhan Çek, Erkan Tuncer, Hicabi Işık, Kemal Başaran, Perihan Dağıdır, Tuğba Koç, Ezel Kalender, Özcan Güven, Kemal Sarıkaya, Dertli Şener, Bahar Solmaz, Kemençeci Ayhan Uysal, Sunucular: Dadali, Zamansız Mehmet, İrfan Dağıdır ve isimlerini sayamadığımız  ya da unutmuş olabileceğimiz Ordulu tüm sanatçılarımıza yer verilmesini bekliyoruz.

Türk tarihinin yiğit Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi: “Efendiler; hepiniz Milletvekili, Bakan ve hatta Cumhurbaşkanı bile olabilirsiniz! Ama sanatçı olamazsınız!”  Başka söze gerek var mı?

Sefai Uzunyurt’tan sanatçılara destek çağrısı

Yorum Yazın