ORDU MESUDİYELİ BAHATTİN ÜNVER ZEYTİNBURNU’NU YÖNETMEYE TALİP

Ak Parti Zeytinburnu İlçe Başkanlığını üç dönem başarıyla yürüten Ordu Mesudiye Çavdar Köyü’nden Bahattin Ünver; Zeytinburnulu ve Ordu Mesudiyeli hemşerilerinden gelen yoğun istek üzerine, Zeytinburnu belediye başkanlığına aday adaylığı başvurusunda bulundu.

ORMESHA-Sefai Uzunyurt: Başkanlığı döneminde girdiği bütün seçimlerden zaferle çıkan Ak Parti eski ilçe Başkanı Bahattin Ünver 31 Mart Yerel seçimlerinde Zeytinburnu Belediye Başkanı olmak için Aday Adaylığı başvurusunu, Zeytinburnu İlçe Başkanı Selami Delibalta’ya iletti.

1991 yılından beri Ordu Mesudiye Gazetesi’nin aralıksız abonesi olup, Mesudiyeli hemşerilerine yaptığı yardımlarla tanınan Bahattin Ünver, yaptığı açıklamada; “Zeytinburnu ilçemizi layık olduğu en üst düzeye taşıyacağımıza ben ve ekibim buna inandık ve bu inançla bu kutlu davaya partimize hizmet etmek adına yeniden yola çıktık. Şunu önemle belirtmek isterim ki; bu görev bize verilirse bizim yönetim anlayışımız adalet ve istişare odaklı olarak ortak aklı öne çıkaran bir anlayış çerçevesinde olacaktır. Ayrıca aday adaylığı sürecinde birleştirici ve herkesi kucaklayan bir seçim yarışı büyük önem taşımaktadır. Partimizde aday adayı olan tüm arkadaşlarımız çok değerli ve kıymetli arkadaşlarımızdır. Bu nedenle partimizin vereceği karara sonuna kadar saygılı olacak ve kutlu görev kime verilirse verilsin partimizin kararı doğrultusunda seçimlerde AK Parti’nin Zeytinburnu’nda birinci parti olarak çıkması için gereken çabayı göstereceğiz. Aday adayı olmam için günlerdir ısrarlarını sürdüren Ordu Mesudiyeli hemşerilerime de ayrıca çok teşekkür ediyorum.” diyerek, destek olan herkese teşekkür etti.

BAHATTİN ÜNVER KİMDİR?

1966 yılında Ordu ilinin Mesudiye ilçesi Çavdar Köyü Çiftlik Mahallesi’nde doğdu. İlkokulu Çavdar Köyü’nde, ortaokul ve liseyi Kadıköy Mehmet Beyazıt Lisesi’nde bitirdi. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdikten sonra iş hayatına atıldı; aynı zamanda eğitimini de devam ettirerek İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde ‘ Muhasebede Finansal Kontrol’ dalında uzman (MA) unvanıyla yüksek lisansını tamamladı. Doğduğu yer olan Çavdar Köyü adına dernek kurulmasına öncülük ederek bu dernekte kurucu başkanlık yaptı; Mesudiye Dernekler Federasyonu (MESDEF), Mesudiyeliler Vakfı (MESVAK) ve Ordu Konfederasyonu (ORKON ‘un Kurucular Kurulu ve Mütevelli Heyeti üyeliklerinde bulundu.

Siyasi hayatına Refah Partisi Zeytinburnu Yenidoğan Mahallesinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak başladı. Daha sonra Fazilet Partisi’nde İlçe Mahalli İdarelerden Sorumlu Kurucu Başkan Yardımcılığı ve Başkanvekilliği görevlerini üstlendi. 2004 yılı yerel seçimlerinde Zeytinburnu Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. Zeytinburnu Belediye Meclisi, Denetim Komisyonu Başkanlığı ve Grup Başkanvekilliği görevlerini üstlendi.

18 Ekim 2008’de yapılan Ak Parti Zeytinburnu İlçe Kongresiyle İlçe Başkanlığına seçildi. Bu süre zarfında iki yerel, üç genel seçim ile iki halkoylaması ve 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde İlçe Başkanı olarak görev aldı. 10 yıl süreyle üstlendiği İlçe Başkanlığı görevini 8 Nisan 2018’de tamamladı. Mesudiyeli Bahattin Ünver, evli ve 3 çocuk babası olup, orta derecede İngilizce biliyor.

Yorum Yazın