ORDU MESUDİYELİ KADINLARIN ARTIK MARŞI DA VAR

 Ordu Mesudiyeli Kadınların, Artık Kadın Marşı da Var. Ordu Mesudiye Kadın Gücü ve Emeği Derneği Marşı büyük beğeniyle karşılandı. İnternette son bir haftada en fazla tıklananlardan birisi Derneğin yönetim kurulu üyesi Sanatçı Mübeccel Öndin’in sözlerini yazıp, bestelediği ve seslendirdiği; “Ordu Mesudiye Kadın Gücü ve Emeği Derneği Marşı” oldu.

ORMESHA: Ordu yöresinin istanbul’daki İlk Kadın Derneği olarak tarihe geçen Ordu Mesudiye Kadın Gücü ve Emeği Derneği (ORMESKADER), 1934 yılında dünyanın ve Avrupa’nın birçok ülkesinden önce Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk Kadınlarına Milletvekili Seçme ve Seçilme Hakkını tanımasının 84’üncü yıl dönümü nedeniyle bir etkinlik gerçekleştirdi.
ORMESKADER Başkanı Günay Uzunyurt Ordulu kadınlar adına Atatürk’e teşekkür ederek, şükranlarını sunduklarını belirtirken; Farklı siyasi partilerden İstanbul’da Belediye Başkan Aday Adayı, Belediye meclis üyesi aday adayı başvurusunda bulunan kadın adayları tanıttı.
Derneğin yönetim kurulu üyelerinden Sanatçı Mübeccel Öndin, sözleri ve bestesi kendisine ait olan “Ordu Mesudiye Kadın Gücü ve Emeği Derneği Marşı’nı toplantıya katılan kadınlarla birlikte söyledi.
Kamera: Sakine Demirci

Yorum Yazın