ORDU MESUDİYELİLER YİĞİT EVLATLARI ŞEHİT FATİH’İ SONSUZLUĞA UĞURLADI

ORMESHA: Türkiye’de en fazla şehit veren yöreler arasında bulunan Ordu Mesudiyeliler, Afrin harekatında yiğit evlatları Astsubat Fatih Mehmethan Mıcık’ı şehit verdiler.
PYD/PKK terör örgütleri ve Amerika’ya karşı bir savaş yürüten Türk Silahlı Kuvvetlerimiz’de, Astsubay olarak görev yapan Ordu Mesudiye Aşağı Gökçe Köyü’nden Mehmet Mıcık Mehmethan ile Yukarı Gökçe Köyünden Nihal Mehmethan Mıcık’ın oğlu, Kavaklıdere Eskidir Köyünden Nazire Mıcık’ın torunu olan Fatih Mehmethan Mıcık, şehit olarak hem yürekleri dağladı, hemde en şerefli makam olan Şehitlik mertebesine yükseldi. Cenazesi Suriye’den İstanbul’a getirilen yeni evli Şehit Fatih Mehmethan Mıcık cenaze töreni Pendik Dumankaya 15 Temmuz Camii’nde Devlet erkanını, siyasi parti mensupları, onlarca STK temsilcici ve binlerce Ordulu, Mesudiyeli ve İstanbullu’nun katıldığı cenaze namazı ve askeri törenin ardından, Ümraniye Kocatepe Şehitliğinde sonsuzluğa uğurlandı.
Ordu Mesudiye Gazetesi olarak Şehidimiz Fatih Mehmethan Mıcık’a Allah’tan rahmet, Anne babası, eşi, akrabaları, Aşağı- Yukarı Gökçeli ve Kavaklıdereli akrabaları – Ordulu Mesudiyeli hemşerilerine başsağlığı diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun…
Şehitler Ölmez, Vatan bölünmez…
FOTOĞRAF: Meletli Bibisi

Yorum Yazın