ORDU’DAN GİRESUN’A ŞEFKAT KÖPRÜSÜ

Yoğun yağış nedeniyle can ve mal kaybının yaşandığı komşu il Giresun’a destekler devam ediyor. Yaşanan tahribatın oluşturduğu etkileri ortadan kaldırmak için ilk günden itibaren Giresun için yoğun mesai veren Ordu Büyükşehir Belediyesi, Yağlıdere ilçesine 3 ekskavatör, 7 beko loder ve 2 kamyon gönderdi.

ORMESHA: Sel afetinin ilk günlerinden beri Giresun Dereli ilçesine bir beko loder ve bir greyder desteği sağlayan Ordu Büyükşehir Belediyesi, toplam 14 iş makinasıyla Giresun’un yaralarını sarmak için seferber olmaya devam ediyor.
12 İŞ MAKİNASI YAĞLIDERE’YE GÖNDERİLDİ
Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, OSKİ Genel Müdürü Murat Us, Piraziz ilçesinden araçları afet bölgesine uğurladı. Genel Sekreter Coşkun Alp, 12 aracın Yağlıdere ilçesinde hayatı normale döndürmek için çalışacağını söyleyerek, Giresun’un yaralarını sarmak için desteklerin devam edeceğini söyledi.
Ordu Valisi Tuncay Sonel, Büyükşehir Belediyesine sağlamış olduğu destek için teşekkür ederken, personele de işlerinde kolaylıklar diledi.
ORDU VALİSİ SONEL GİRESUN YAĞLIDERE’YE GİTTİ
Araçların uğurlanması ardından Ordu Valisi Tuncay Sonel ve Genel Sekreter Coşkun Alp de bölgeye hareket ederek Yağlıdere Kaymakamı Yusuf Akın ile istişarelerde bulundu.

Yorum Yazın