PTT İSTANBUL BAŞ MÜDÜR YARDIMCISI İBRAHİM BARUTÇU’DAN YEREL BASINA DESTEK

PTT İstanbul Baş Müdür Yardımcısı İbrahim Barutçu, kendisini ziyaret eden Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı Sefai Uzunyurt’a yaptığı açıklamada, “Abonelerine gönderme işlemini Ptt ile yapan yerel gazetelerin, adreslerine eksiksiz ulaşmasını sağlamak için özen gösteriyoruz” diyerek, gelen şikayetleri dikkate alarak, posta dağıtıcılarının denetleneceğini belirtti.

 

ORMESHA: Giresunlu PTT İstanbul Baş Müdür Yardımcısı İbrahim Barutçu’dan yerel basına destek geldi. Barutçu, kendisini ziyaret eden Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı Sefai Uzunyurt’a yaptığı açıklamada, “Abonelerine gönderme işlemini Ptt ile yapan yerel gazetelerin, dağıtım sırasında kaybolmaması ve adreslerine eksiksiz ulaşmasını sağlamak için İstanbul Baş Müdürlüğü olarak özen gösteriyoruz” diyerek, gelen şikayetleri dikkate alarak, posta dağıtıcılarının daha yakından denetleneceğini belirtti.

Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı Sefai Uzunyurt, yerel gazetelerin abonelere dağıtım işlemini genelde PTT ile yaptıklarını, ancak İstanbul’un bazı ilçeleri ve kimi semtlerinde gazetelerin alıcılarına ulaşmasında sorunlar yaşandığını, zaman zaman abonelerin gazetelerinin adreslere teslim edilmediğini belirterek, önlem alınmasını, yerel gazetelerin dağıtımında kayıtlı tarifede de indirimli sistemin uygulanmasının sağlanmasını talep etti. Görüşmede Ordu Mesudiye Gazetesi yöneticilerinden Namık Kemal Tuncer de yer aldı.

Uzunyurt ve Tuncer, gösterdiği ilgi, sorunları çözme konusundaki yaklaşımı nedeniyle İstanbul PTT Baş Müdür Yardımcısı İbrahim Barutçu’ya teşekkür ederek, Beykoz’daki gazete merkezine davet ettiler.

 

Yorum Yazın