MİTHAT SARISOY; “HER KESİMİ MEMNUN ETMEK İMKANSIZDIR”

Mithat Sarısoy
Mithat Sarısoy

mithat sarisoyMESUDİYE’NİN EN ESKİ ESNAFI MİTHAT SARISOY: “HER KESİMİ MEMNUN ETMEK İMKANSIZDIR”

Ben M. Mithat Sarısoy olarak çok yönlü takdir ederek okuduğum Ordu Mesudiye Gazetesi’nin Mart ayındaki “Bu sağcı, yok yok solcu” başlıklı başyazısını okurken, çok işlendim. Size duygularımı iki satırla anlatmak istedim

Sayın Sefai bey, bu türlü hizmetlerde her kesimi memnun etmek imkansızdır.  Müslümanlığı  dünyaya kazandıran ve yayan Peyganberimiz Hz. Muhammed efendimize; bu güzel vatanı düşman işgalinden kurtararak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e bile söz söyleme cüretinde bulunanlar yok mu? Var elbette.

Mesudiye halkının ekseriyeti sizin yaptığınız hizmetin farkında. Herkes, bu gazeteciliği çok zor koşullarda, ilkeli bir şekilde yaptığınızı iyi biliyor. Ve de sizi destekliyor. Buna, “kanıtın nedir?” diye sorulacak  olursa, 26 yıldan beri abone olarak verdikleri destektir. Bu halk sevmediği birisine öldürseler destek vermez. Ben şahsen Mithat Sarısoy olarak sizi içten kalbimle takdir ediyor; bu güzel hizmetinizi kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum.

Bu vesileyle yakın zamanda idrak edeceğimiz Ramazan ayının tüm İslam alemine bereket, huzur ve mutluluk getirmesi temennisiyle; gurbetteki tüm dostlarımı ve hehşerilerimi yazın hiç olmazsa birkaç haftalığına  Ordu ve Mesudiye’ye gelerek; ata yadigarı hanelerini şenlendirmeye, bacalarını tüttürmeye davet ediyorum.

Selam ve hürmetlerimle…

                                                   Gazetenin Çıktığından Beri Aboneniz- MİTHAT SARISOY

Mithat Sarısoy, Mesudiye'ye ilk modern giyim mağazasını kazandırmıştı
Mithat Sarısoy, Mesudiye’ye ilk modern giyim mağazasını kazandırmıştı

Yorum Yazın