SEFAİ UZUNYURT, ŞEHİT HABERLERİ TRAFİK KAZASI HABERİNDEN SONRA VERİLEMEZ

Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı ve Ordu Mesudiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sefai Uzunyurt, şehit haberlerini trafik kazası ve hırsızlık haberleri  gibi  sıradan haber olarak  veren  televizyon kanalları ve basın kuruluşlarını kınayarak, “Şehit haberi her zaman birinci haber olmalıdır” dedi

ORMESHA: Ordu Bsehitler mesudiyegazetesi Ordu Basın Kuruluşları Derneği logoasın Kuruluşları Derneği Başkanı Sefai Uzunyurt, son aylarda artan PKK terörünü lanetlerken, ülkemizi savunmak, milletimizi korumak için hayatlarını hiçe sayarak şehit olan  asker ve polislerimize  rahmet diledi. Uzunyurt, “Son günlerde yaşanan terör saldırılarını kınıyor ve bu saldırıları gerçekleştirenleri lanetliyoruz. Saldırılarda şehit olan Mehmetçiklerimiz ve tüm güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve Türk Milletimize ise sabır ve baş sağlığı diliyoruz. PKK terör örgütü tarafından ülkemizin birliğine, kentlerimizin güvenliğine ve insanlarımızın yaşamlarına yönelmiş kahpe terör eylemleri asla kabul edilemez.  gencecik evlatlarını toprağa veren annelere ve babalara, eşlere ve çocuklara yaşattıkları tarifsiz acılar sebebiyle de milletimizin gönlünde ve tarih önünde mahkûm olacaklardır. Protesto sınırları aşılarak basın kuruluşlarının, siyasi parti binalarının ve bazı vatandaşlarımızın iş yerlerinin yakılıp yıkılmasını nasıl onaylamıyorsak; Şehit haberlerinin bazı televizyonlar ve basın kuruluşlarınca trafik kazası, soygun haberi gibi sıradan bir haber gibi verilmesi de kabul edilemez. Vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.  Şehitlik en yüksek mertebedir. Herkesin şehitlerimize karşı saygılı olması ve gereken değeri fazlasıyla vermesi gerekir. Şehit haberleri her zaman birinci haberdir. Şehit haberlerini   trafik kazası haberlerinden, magazin ve hırsızlık olaylarından sonra, sıradan bir haber gibi veren tüm televizyonlar ve medya kuruluşlarını halkımızın öngörüsünü ve sağduyusunu  dikkate almaya davet ediyorum. Dünyanın her yerinde şehit haberi her zaman birinci haberdir. Avrupa ülkelerinde soyguncuların sebep oldukları ölüm haberleri bile ilk haber olurken, Türkiye Cumhuriyeti için canını veren, çocuklarını yetim bırakan şehitlerimizin haberi, sıradan bir haber gibi onuncu, onbeşinci sırada verilemez. Hele hele trafik kazası, hırsızlık haberlerinden sonra verilemez, verilmemeli.

 Bu sebeple şehit haberlerimizi birinci sıradan vermeyen, ülkemize karşı haince saldırılarda bulunan PKK terörünü unutturma çabasına giren bazı basın kuruluşlarını, Amerika ve Avrupa Birliği’nin  basın kuruluşları gibi yayın yapmaktan vazgeçmeye, Türkiye Cumhuriyeti’ne en samimi şekilde bağlı, Kurtuluş Savaşı Basını gibi davranmaya, sorumluluk üstlenmeye davet ediyorum”diyerek,  böyle davranan basın kuruluşlarını kınadı.

Yorum Yazın