SEYİT TORUN: “KESİNLİKLE ADAY DEĞİLİM”

 2014 seçimlerinde CHP’nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Ordu Milletvekili Torun yaptığı açıklamada, “Ben kesinlikle aday değilim” açıklamasında bulundu.

ORMESHA: Ordu’da TV52 Televizyonu’nda Akın Çiçek’in sorularını cevaplandıran CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, “Aday mısınız?” sorusuna, “Yerel seçimlerin ağırlığı bende, ben bunlarla uğraşıyorum. Sorumluluklarım var. Aday olmam söz konusu olamaz” diyerek, kesinlikle Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmayacağını söyledi.

“Ordu adayınızı nezaman açıklayacaksınız? sorusunu cevaplandıran Torun, “Çalışmalar devam ediyor, yetiştirebilirsek Ordu adayımızı büyük ihtimalle 16 Ocak’taki Parti Meclisi toplantısından sonra açıklayacağız.” dedi.

Ordu’yu kazanacak adaylarını ilerleyen günlerde açıklayacaklarını belirten Torun, “Ordu’yu kucaklayan, sorunları çözecek, gerçekten Ordu’da bugüne kadar çözülmemiş ve halledilmemiş birçok problemleri çözecek ve Ordu’yu atağa kaldıracak adayımız olacak.” diye konuştu

Seyit Torun, ziyaretlerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, İYİ Parti ile ittifak çalışmalarının sürdüğünü belirterek, “Burada mesele sandıkta, tabanda ittifak kurmak. Her zaman da bunun peşinde olduk. Bizim şu anda İYİ Parti ile yaptığımız görüşmeler bu anlamda sandıkta Millet İttifakı’nı oluşturmak.” ifadesini kullandı.

İttifak görüşmelerinin başladıkları günden bu yana olumlu gittiğini vurgulayan Torun, “Zannediyorum bu hafta içerisinde de artık önemli ölçüde süreci tamamlamış olacağız. Bilindiği üzere 21 büyükşehirde belli bir çalışma yaptık. Yine büyükşehir olmayan illerden de çalışmalarımızı tamamladık.” diye konuştu.

Torun, Karadeniz’de Samsun ve Trabzon’da İYİ Parti’yi destekleme kararı aldıklarını anımsatarak, “Bu illerde, ilçelerde de süreç iyi gidiyor. İlçelerde çok ciddi adaylarımız var. Artvin’de de durumumuz oldukça iyi. Sinop zaten bizim belediyemizde idi. İnşallah tekrar burayı kazacağız. Aynı şekilde Bartın, Karabük, Zonguldak’ta başarılı sonuçlar alacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

 

Yorum Yazın