SİZİN GAZETENİZ 24 YAŞINDA

Gazetemizin sayfalarında gördüğünüz gibi  ‘Sizin Gazeteniz’ sloganıyla yayın yapan Ordu Mesudiye Gazetesi 24’üncü yaşına girdi. Gurbette yayınlanan yerel bir Gazetenin çeyrek yüzyıla  yaklaşan bir süre ayakta kalabilmesi, bu işlerle uğraşanların çok yakından bildikleri gibi hiçte küçümsenebilecek bir olay değildir.

Evet 24’üncü yıla ulaşmak elbette hiç kolay olmadı, hatta çok zorlu geçti. Başarının sırrını ifade etmek gerekirse, tek kelimeyle ‘özveridir.’

Evet özveridir, çaba göstermedir…

Kurucusundan yöneticisine, yazarından gönüllü muhabirine, abone olanından destek amaçlı reklam verenine kadar, herkesin ortak çabalarının oluşturduğu büyük bir özveri ve başarı örneğidir,  Ordu Mesudiye Gazetesi.

Desteğini lafla değil içtenlikle gösteren insanlarımızın varlığı, bizlere moral veriyor. Gücümüze güç katıyor.

Sizin Gazeteniz, Ordulular’ın gurbette yayınlanan ilk, yayınlarını kesintisiz sürdüren tek  basın kuruluşudur.

Merkezi İstanbul olmasına rağmen ‘Nerede Ordu Mesudiyeli varsa, Ordu Mesudiye Gazetesi ordadır’ şiarıyla sadece Türkiye’nin her tarafına ulaşmakla kalmayıp, yurt dışında da 12 ayrı ülkedeki abonelerine de gönderilmekte.

Abone sistemiyle okurlarına ulaşan Ordu Mesudiye Gazetesi, bu özelliğiyle yerel gazeteler arasında istisna bir yere sahip.

Abone sistemiyle Gazetenin güçlü bir tabanı olurken, okurları da her zaman gazeteyi takip edebilmekte, sormakta, gelmediğinde yeniden gönderilmesini talep edebilmekte.  Böylece Gazete merkeziyle,  Aboneleri arasında sıcak bir aile bağı kurulabilmekte.

Yurttaş Gazeteciliğini uygulayan Ordu Mesudiye Gazetesi’nin Türkiye’nin her ili, pek çok ilçesi ve çok sayıda köyündeki  gönüllü muhabir ve temsilcileri aracılığıyla okurlarıyla ilgili haberlere anında ve doğrudan ulaşabilmekte, okuyucuların kendileriyle ilgili haberleri sayfalarında yayınlayabilmektedir.

Bu özelliği ile Türkiye’de pek çok yerel gazeteden farklı olarak okuyucularıyla doğrudan bağ kurma gücüne sahip olabilmektedir.

Böyle olunca da Abonesinden, muhabirlerine, temsilcilerine, reklam verenlerine kadar sanki bir akraba bağı oluşturulabilmiştir.

 

Bir cümlede  mazereti olmadığı halde 24 yılda bir kez bile abone olmamış dostlarımıza etmek lazım.

Toplum içinde konuşurken ‘Ordu Mesudiye Gazetesi çok başarılı, ben memleketime çok düşkünüm’ diye söyleyip,  ömründe bir kere bir kere bile abone olmamış, ama gördüğü her yerde bu gazeteyi eline alıp okumaktan geri duramamış, Ordu’yu ve Mesudiye’yi çok sevdiğini söyleyen   sözde duyarlı (!)  kişilere  hatırlatmak gerekir; “Söz uçar, yazı kalır

‘Benim de yöremin Gazetesine desteğim olsun ‘diyerek, duyarlılık gösterip bu gazeteye yıllardır abone olan  herkese bir kez daha teşekkür ediyor, önlerinde saygıyla eğiliyoruz…

Yorum Yazın