ŞÜKRÜ GENÇ ZİRVEYE ÇIKTI

İstanbul’un ilçe belediye başkanlarını kapsayan ankette Sarıyer’in Şebinkarahisarlı Başkanı Şükrü Genç, en başarılı ve sevilen başkan seçildi

ŞÜKRÜ GENÇ

ORMESHA: Yerel Seçimlerde yüzde 56 oranında oy alarak Sarıyer Belediyesi tarihinde üst üste üç defa belediye başkanı seçilerek rekor Başkan Şükrü Genç,  Ordu’nun Mesudiye ve Kabadüz ilçelerinin, 1933’e kadar bağlı olduğu Şebinkarahisar vilayeti doğumlu.

Şebinkarahisarlı Başkan Şükrü Başkan Genç, bu toplumu hiç kimsenin bölemeyeceğini söyleyerek, anketlerde kendisinin ilk sırada seçilmesini değerlendirerek; “Sarıyer ve tüm İstanbul halkının güvenini, alın terini, emeğinizi ve yıllardır olan beklentisini boşa çıkarmamak içim 11 yıldan beri mesai kavramı olmaksızın çok çalıştık, halkımızın hizmetlerimiz ve projelerimizle halkımızın gönlüne girmeye çalıştık. Görüyorum ki yaptıklarımız halkımızda yer edinmiş, karşılık bulmuş. Hep söylemiştik, yine söylüyoruz. Bu toplum gelenekleriyle, verdiği bedellerle özeldir. Hiç kimse halkımızın sessizliğini yanlış değerlendirmesin. Herşeyin farkında, günü geldiğinde de mesajlarını vermekte. Tıp kı Sarıyer seçimleri ve İstanbul Büyükşehir seçimlerinde olduğu gibi. Biz de Sarıyer Belediyesi olarak halkımıza  çok az şehirde olan Edebiyat Günlerini armağan ettik. Yazarlar, sanatçılar, Uzmanları Sarıyerlilerle buluşturduk. Büyükşehir Belediye Başkanlarımızı Sarıyerde ağırladık. Onlarla panel düzenledik. Suriye’de barışın sağlanması için Suriye Konferansı yaptık. Türkiye’nin ve ve dünyanın gözü bir hafta süreyle Sarıyerde oldu” diyerek, katılan, emek sarfeden ve güzellikleri paylaşan herkese teşekkür etti.

 

Yorum Yazın