SULTANGAZİ ORDU DERNEKLERİ ŞEHİTLERİ ANDI

İstanbul Sultangazi’deki Ordu yöresine ait: Sultangazi Ordulular Derneği, Ordu Çaybaşılılar Derneği, İkizceliler Derneği, Ordu İkizceliler Derneği, Mesudiye Pınarlı Köyü Derneği, Mesudiye Darıcabaşı Köyü Derneği ve Gölköy Akçalı Köyü Derneği’nden oluşan 7 dernek Şehitleri anma programı düzenleyip, Kur’an okutup, kurban kesildi

ORMESHA- Hüseyin Keskin: Sultangazi Ordulular Derneği, Ordu Çaybaşılılar Derneği, İkizceliler Derneği, Ordu İkizceliler Derneği, Mesudiye Pınarlı Köyü Derneği, Mesudiye Darıcabaşı Köyü Derneği ve Gölköy Akçalı Köyü Derneği başkan ve yöneticilerinin birlikte organize ettiği şehitleri anma programına çok sayıda vatandaş katılarak destek verdi.

Sultangazi’deki Ordu derneklerini biraya getiren Çaybaşılilar Derneği kurucularından Mustafa Çalık yaptığı açıklamada, “Vatanını seven kişiler gerekirse mallarını ve canlarını feda etmekten çekinmezler. Bizler de bu güzel vatan için canlarıyla ve kanlarıyla nice destanlar yazan bir milletin evlatlarıyız.

Biz Sultangazi de yaşayan Ordulular olarak ve tüm hemşerilerimizle birlikte yakın zamanda verdiğimiz şehitlerimiz vatan, bayrak, namus, kuran uğruna toprağa düşmüş tüm şehitlerimiz için okuttuğumuz Kuran-ı Kerimi ve kestiğimiz kurbanları Allahtan kabul etmesini niyaz ediyoruz”dedi.

Programımıza katılan protokol ve siyasi parti temsilcileri yaptıkları konuşmada, terörün her türlüsünü lanetlediklerini ifade ederek, vatanın ve milletin bölünmezliğini korumak adına canlarını vermiş şehitlerimize Allah’tan bir kez daha rahmet diliyor onları rahmetle anıyoruz diye konuştular.

Yorum Yazın