TANER COŞKUN ORDULULAR’I HEM AĞLATTI, HEM BULUŞTURDU

Bir süredir amansız hastalığa karşı mücadele etmek için çaba gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un danışmanı Taner Coşkun, Ankara’da tedavisi gördüğü hastanede 51 yaşında yaşamını yitirdi.   CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı Ankara’daki törenin ardından, memleketi Ordu Fatsa’ya götürülerek,  düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

ORMESHA: Uzun yıllar Ankara’da yaşayan  Taner Coşkun için görev yaptığı CHP Genel Merkezi önünde cenaze töreni yapıldı. Burada yapılan törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Milletvekilleri, çok sayıda partili ve seveni katıldı. Törende Kılıçdaroğlu ve Torun yaptıkları konuşmada üzüntülerini dile getirdiler.

Ankara’da yapılan törenden sonra Taner Coşkun’un cenazesi Ordu Fatsa’ya götürüldü. Fatsa Dumlupınar Mahallesi2ndeki baba evinden helallik alındıktan sonra cenazesi Fatsa Orta Büyük Camii’ne getirildi. Öğle namazı sonrası cenaze namazı kılınan Taner Coşkun, Bolaman Mahallesi’ndeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Fatsalı emekli sağlık memuru Turgut Coşkun’un oğlu, Taylan Coşkun’un ağabeyi olup, çok sevilen bir kişiliğe sahip Taner Coşkun’un cenazesi Ordulular’ı hem çok üzdü, hem de buluşturdu.  Cenaze için çok sayıda Ordulu, Ankara ve İstanbul’dan Fatsa’ya geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda siyasi parti ilçe başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılarak Taner Coşkun’u son yolculuğunda yalnız bırakmadılar.

Kaynak: Fatsa Güneş Gazetesi

Yorum Yazın