TURİZMCİLERİN BAŞKANI SEDAT BAŞALAN

Özcivelek Turizm A.Ş  Yönetim Kurulu Başkanı Ordulu Sedat Başalan, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), İstanbul Asya Temsil Kurulu Başkanlığı’na seçilerek büyük bir başarıya imza attı

ORMESHA: Türkiye’de 8 bin acentası bulunan TÜRSAB büyük ekonomik gücü ile Türkiye ekonomisine güç katarken, İstanbul Anadolu Yakasındaki 670 turizm acente ve 130 şube Sedat Başalan’a bağlı durumda. 1994 yılında Sigorta Acentesi olarak işe başlayan Başalan, 2001 yılında Özcivelek Turizm Seyahat Acentesini devralarak turizm sektörüne katıldı. ETS Tur ile iş ortaklığı oluşturdu. 2009 Yılında Asya BYK yönetim kurulu üyeliğine seçildi. 2016’da Genel Sekreterlik Görevine seçildi. Temmuz ayında yapılan seçimlerde  41 oy alan diğer listeye fark atarak, 83 oyla Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) İstanbul Asya Temsil Kurulu Başkanı seçildi.

Ordu Mesudiye Çaltepe Köyü kökenli olup Beykoz’da doğan Başkan Başalan Ordu Mesudiye Gazetesi’ne yaptığı açıklamada; “Bölgemizde bulunan 670 acente ve 130 şube ile birlikte ülke turizmine katkı sunacak projeleri hayata geçirmek için, sektörel mücadelemizi vermeye devam edecek olmanın mutluluğu yanında, diğer bir sevinç ve gurur kaynağımız, 17 yıldır patronumuz değerli İş İnsanı ETS Tur’un sahibi Sayın Mehmet Ersoy’un Kültür ve Turizm Bakanı olması. Bu süreçte turizme sunacağı önemli katkıları ile yolumuza devam etmek olacaktır” diyerek, başarıda katkısı olan ve destek vermek için kongre salonuna gelen Beykozlu ve Ordu Mesudiyeli hemşerilerine teşekkür etti.

Yorum Yazın