TÜRK MESSİ’Sİ EMRE ÇOLAK İSPANYA’YA TRANSFER OLDU

Türkiye’nin Messi’si olarak gösterilen Galatasaray’ın Ordu Mesudiyeli  futbolcusu Emre Çolak, İspanya La Liga ekiplerinden Deportivo La Coruna takımına transfer oldu. Türkiye’ye ve Türklere olan sempatisiyle bilinen Deportivo La Coruna takımı taraftarlarına, İspanya La Liga’da zaman zaman tribünlerde Türk bayraklarını astıkları için “Los Turcos”, yani “Türkler” deniyor

ORMESHA: Galatasaray ile Haziran ayında sözleşmesi sona erecek olan Emre Çolak, Türk takımı olarak adlandırılan İspanya’nın Deportivo La Coruna Kulübü ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Deportivo Kulübü, resmi internet sayfasından Emre transferini duyurdu. Emre Çolak’ın Galatasaray formalı bir resmini ve Türk bayrağını sayfaya koyan Deportivo Kulübü, “evine hoş geldin” diye yazdı.
Galatasaray’ın genç yıldızı Ordu Mesudiye Bayırköy Köyü’nden Emre Çolak, ‘’Türkler’’ lakaplı taraftarıyla bilinen Deportivo Kulübü, Twitter’dan attığı mesajda da Emre için “Coruna’ya hoş geldin” ifadesine yer vererek, C harfinin yerine ay-yıldızlı Türk bayrağını kullandı.
Emre Çolak, İspanya’da halk arasında ‘Los Turcos’ (Türkler) olarak bilinen Deportivo Lacoruna’nın tarihindeki ilk Türk futbolcu oldu. İspanyol kulübünün resmi hesabından Emre için Türk bayraklı samimi bir karşılama mesajı yayınlanırken “Evine Hoşgeldin Emre Çolak” mesajı dikkat çekti.
Türkiye’ye ve Türklere olan sempatisiyle bilinen Deportivo La Coruna,  zaman zaman tribünlerinde Türk bayraklarının da açıldığı kulübün taraftarlarına “Los Turcos” yani “Türkler” deniyor. Taraftarlar da kendilerini “Türk gibi güçlü” olarak nitelendiriyor. Ordu Mesudiye Gazetesi olarak Avrupa’nın en önemli ligi olarak gösterilen İspanya’ya transfer olma başarısını gösteren Emre Çolak’ı kutluyor, Orada asıl yeteneklerini daha iyi sergileyerek, dünyanın sayılı futbolcularından birisi haline gelmesini temenni ediyoruz.galatasaray-besiktass-5

Yorum Yazın