ÜNYE’DE KULAKLI BAYKUŞ BULUNDU

Ordu’nun Ünye İlçesi Cevizdere mevkii’nde Selman Demir adlı vatandaş tarafından yaralı olarak bulunan Kulaklı orman baykuşu (Long-eared Owl ) Asio otus tedavi altına alındı.

ORMESHA: Ordu’nun Ünye ilçesinde Syaralı olarak bulunan Kulaklı orman baykuşu  tedavi altına alındı. Tedavi edilmesi için Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.
Duyarlı vatandaş Selman Demir Ünye ilçesi Cevizdere kırsalında yaralı bir baykuş buldu. Kuşu, Ünye Orman İşletme Müdürlüğü santralindeki görevli personel Abdullah
Serdaroğlu’na teslim etti. Orman İşletme Müdürlüğü santralinde görevliler durumu Doğa
Koruma Milli Parklar Ünye Şefine ihbar etti. Ünye Şefi Saygın Yıldırım’ın yönlendirdiği, “Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü” ekipleri,  dünyada popülasyonu azalma eğiliminde olan Kulaklı Orman Baykuşunun kanadından yaralı olduğu  tespit edilen baykuşu  koruma altına aldı.
Doğal ortamında genellikle geceleri küçük kuş türleri ile tarla farelerini avlayarak beslenen Yaralı Baykuş, gerekli tedavileri yapılıp, rehabilitasyon süreci tamamlanıp, tamamen sağlığına kavuştuktan sonra doğal ortamına bırakılacak.

Yorum Yazın