UZUNYURT, 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜNÜ KUTLADI

1 Mayıs İşçi Bayramı ülkemizin farklı şehirlerinde kutlanıyor. Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı ve 113002ee92ce0266b8fedb6629b9abd3bidibiditarihtebugunorgOrdu Mesudiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sefai Uzunyurt yaptığı açıklama da, 1 Mayıs İşçi Bayramını (Emek ve Dayanışma Gününü) kutladı. Başta işçiler olmak üzere tüm çalışanların yaşam koşullarının iyileştirilmesi, iş ve aş güvencesi sağlayacak kazanımlar sağlayacak barışçıl bir bayram olarak kutlanmasını temenni ettiğini söyledi.

işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü, 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, Türkiye’nin çok sayıda şehrinde farklı siyasi parti, sendika, sivil toplum kuruluşları tarafından kutlanıyor. Türkiye’de ilk kez 1923 yılında resmi olarak kutlanan 1 Mayıs’ın, 2008 yılında, “Emek ve Dayanışma Günü” olarak kutlanması kabul edildi.  2009 yılında ise ‘de kabul edilen yasa ile 1 Mayıs resmi tatil ilan edildi.

Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı ve Ordu Mesudiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sefai Uzunyurt yaptığı açıklama da, 1 Mayıs İşçi Bayramını (Emek ve Dayanışma Gününü) kutladı. Başta işçiler olmak üzere tüm çalışanların yaşam koşullarının iyileştirilmesi, iş ve aş güvencesi sağlayacak kazanımlar sağlayacak barışçıl bir bayram olarak kutlanmasını temenni ettiğini söyleyerek, “Bütün dünyada işçi bayramı olarak 1 Mayıs, işçilerin ve emeğiyle yaşamlarını sürdürenlerin bayramıdır. 1 Mayıs İşçi bayramının, başta işçi hakları, iş güvencesi olmak üzere, çalışanların yaşam koşullarını iyileştiren, onlara iş güvencesi sağlayan, yarınlara endişesiz girebilecek gelir düzeyine kavuşacak kazanımlar sağlayacak mücadelenin verildiği, ülkemizi yönetenlerinde bu istek ve dilekleri görüp, gereken adımları attıkları kazanımlara dönüşmesini diliyoruz. İşçilerin ve emekçilerin bayramı kutlu olsun”  diyerek, 1 Mayıs İşçi Bayramının, barışçı bir ortamda geçmesini temenni ettiğini söyledi.

 

 

Yorum Yazın