UZUNYURT: “ORDU’DA, AK PARTİ KARŞISINDA İDRİS NAİM ŞAHİN’DEN BAŞKASI SEÇİMİ KAZANAMAZ”

31 Mart yerel seçimleri için günlerdir Ordu siyasetinin gündemine oturan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve 19 ilçedeki CHP ile İYİ Parti ittifak anlaşması bir türlü sonuca ulaşmadı. Ortak bir aday üzerinde anlaşamadılar.

OBKD Başkanı Sefai Uzunyurt, kendisine yöneltilen bir soruya verdiği cevapta, son günlerde CHP’de adı geçen hiçbir adayla seçimin kazanılamayacağını, çok güçlü ve sevilen bir aday olan Bakan Hilmi Güler karşısında seçimi kazanabilecek tek ismin yine  eski bir Bakan olan İdris Naim Şahin olabileceğini öne sürdü

İki parti arasında yapılan görüşmelerde Gazintep belediye başkanlığının CHP’ye, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın İYİ partiye verildiği  kamuoyuna sızdırılmıştı. Bu durumu güçlendiren işaretin ise CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun’un, Ordu 52TV’de Akın Çiçek’in programında yaptığı, “İdris Naim Şahin, Ordu iline hizmetleri geçmiş olan önemli bir isimdir” açıklamasında gizli olduğu vurgulanmıştı.

Ancak aradan geçen zaman içinde CHP içindeki HDP’ye sempati duyan bazı isimler, İdris Naim Şahin ismine karşı karalama kampanyasına girişerek, bazı televizyon kanallarında çıktıkları programlarda, İdris Naim Şahin’in kendi bünyelerine uygun olmadığını, örgütlerin buna karşı çıkacağını dillendirerek, algı oluşturmaya başladılar.

Bu kasıtlı algı operasyonları sonucu, CHP’nin Bakan Şahin’den vazgeçtiği, onun yerine  Ankara’da yaşayan Ordulu Av.  Zekai Sana’yı büyükşehir belediye başkan adayı olarak göstermeye hazırlandığı belirtilmeye başladı.

 Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı Sefai Uzunyurt’a, “CHP ve İYİ Parti ittifakı Ordu’da ortak adayla seçimi kazanabilir mi? Kazanabilirse, bu isim kim olabilir?” sorusu yöneltildi.

Uzunyurt bu soruyu; “Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkanı eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı sayın Hilmi Güler güçlü ve sevilen bir isim. Ayrıca insani olarak kibirlenmeyen, sade vatandaş seviyesine inmesini bilmiş, samimi bir insan, önemli bir devlet adamı. Dereyolu’nun yapımında da çok büyük katkıları geçmiş, seçimin en büyük favori adayı durumunda. O’nun karşısında seçimi kazanmak neredeyse imkansız.

CHP ve İYİ Parti ortaklığı Ordu’da tek bir isimle seçimi alabilir. O isim de sayın İdris Naim Şahin’dir. Başka hiçbir adayın seçimi kazanma ihtimali yoktur. Eğer Bakan Şahin aday gösterilmez de başka bir isim belirlenirse, seçimin sonucuna gerek kalmaksızın o an, seçimi Ak Parti Büyükşehir Belediye başkan Adayı Hilmi Güler’e kendi elleriyle teslim etmiş olurlar” şeklinde cevaplandırdı.

Yorum Yazın