UZUNYURT, VALİ YAVUZ’A NEDEN UZMAN DOKTOR ATANMADIĞINI SORDU

Seddar Yavuz, Sefai Uzunyurt

Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı Sefai Uzunyurt, Ordu Valisi Seddar Yavuz’a, Ordu’nun iç kesimlerindeki nüfusu 20 binin altında olan ilçelere uzman doktor atanmadığını, bu durumun büyük bir sağlık sorunu oluşturduğunu söyleyerek, neden uzman doktor atanmadığını sordu

ORMESHA: Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı Sefai Uzunyurt, Ordu Valisi Seddar Yavuz’a, nüfusu 20 binin altında olan ilçelerdeki hastanelerin sağlık merkezi seviyesinde olan Entegre konumuna düşmesi nedeniyle uzman doktor atanmamasının büyük bir sağlık sorunu oluşturduğunu, hiç olmazsa yaz dönemlerinde uzman doktor atanmasını sağlamak için çalışma yapıp, yapmayacağını sordu.

Vali Yavuz, “Evet doğru, nüfusu 20 binden az olan ilçelerdeki hastanelerin seviyesi düşürüldü ve uzman doktor atanmıyor. Dediğiniz gibi bu ilçelerin yaz nüfusu kış nüfusunun en az dört beş katına çıkıyor. Yaz dönemlerinde geçici görevlendirme ile doktor ataması yapılması doğru bir karar olur. Doktor ataması yapılması için çalışma yaptıracağım” diyerek, sorunun çözümüne destek verdi.

Altyazı: Vali Seddar Yavuz, Sefai Uzunyurt’u kabul etti

Yorum Yazın