YAŞLI KADINI ÖLDÜRÜP ÇUVALA KOYUP BAĞLADILAR

Ordu’nun Korgan İlçesinde kon donduran bir olay yaşandı. Makbule Sarı adlı 74 yaşındaki kadın evinde elleri ve ayakları domuz bağı ile bağlanıp, çuvalın içerisine konmuş ve çuvalın ağzı bağlanmış bir şekilde ölü bulundu.

Ordu Korgan ilçesi

ORMESHA- Muzaffer Şensoy: Ordu’nun Korgan ilçesi kan donduran bir cinayet olayına tanıklık etti. İlçenin Saraaliç Mahallesi’nde yalnız başına yaşayan 74 yaşındaki Makbule Sarı adlı yaşlı kadından bir süre haber alamayan kızı Sarıalıç Mahalle Muhtarı Mustafa Bilgi’yi arayarak yardım istedi. Çilingir yardımıyla açılan kapıdan içeri giren muhtar, polis ve sağlık ekipleri evde korkunç manzara ile karşılaştı. Yaşlı kadın elleri ve ayakları domuz bağı yöntemi ile bağlanmış, çarşafa sarılarak çuvalın içine konulmuş ve çuvalın ağzı da iple bağlanmış şekilde bulundu. Sağlık ekiplerinin yaptığı incelemede yaşlı kadının hayatını kaybettiği belirlendi.

Savcılık incelemesinde yaşlı kadının evinden televizyonu ile altın ve bazı eşyalar çalındığı belirlendi. Hırsızlık amaçlı işlendiği belirlenen cinayet ile ilgili soruşturma başlatılırken, yaşlı kadının cansız bedeni Savcılık incelemesinin ardından olay yerinden alınarak, Korgan Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Haber: Muzaffer Şensoy

Yorum Yazın