YUKARI GÖKÇE, BAYRAKLI, ARMUTKOLU, CELAL, DOĞANÇAM YOLU ÜVEY EVLAT

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın Mesudiye’de yapılacak 48 km.lik sıcak asfalt programında ikinci sırada yer alan, Mesudiye ilçesinin en kalabalık ikinci grup yolu olup, 15 mahallenin faydalandığı Kavaklıdere, Yukarı Gökçe, Bayraklı, Armutkolu, Celal, Doğançam yolu adeta üvey evlat muamelesi görüyor
ORMES HA: 15 mahallenin faydalandığı Kavaklıdere, Celal, Armutkolu, Doğançam, Yukarı Gökçe, Bayraklı grup yolu en fazla ihmal edilen köy yolu durumunda. Yolun bir bölümü yıllar önce soğuk asfalt ile kaplıyken, şimdilerde asfaltın yerinde yeller esiyor. Bozuk olan yolda oluşan çukurlardan bırakın otomobilleri, traktörler bile zor geçiyor. Yolun üçte ikisi ise stabilize kaplama olup, yol demeye bin şahip istiyor. Yolun Kavaklıdere köyü ayrımından itibaren yaklaşık 4 Km’lik bölümünde araçların yol alması nerdeyse imkansız. Oluşan çukurlar sebebiyle her iki üç metrede bir araçlar patates ocağı gibi çukurlara düşmekten kurtulamıyor.
Grup yolu güzergahı üzerinde bulunan mahalleler; Kavaklıdere, Doğançam, Serpin, Memükler, Bıçakçı, Küçük Celel, Büyük Celel, Armutkolu, Yukarı Gökçe, Bekirler, Topalağa, Bayraklı, Musulu, Maden ve Tavara. 15 mahalle Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın 2014 yılında yaptığı açıklamada, Mesudiye’de yapılacak 48 km.lik sıcak asfalt programında ikinci sırada yer alan yollarının artık yapılmasını, kendi haklarının başka yerlere kaydırılmamasını istediler.

Altyazı: Belediye yolları onarmayınca vatandaşlar kendileri, çukurları doldurmaya başladı

Yorum Yazın