YUKARI GÖKÇE’YE ŞADIRVAN VE TUVALET YAPILIYOR

Mesudiye Yukarı Gökçe Köyü Derneği ve muhtarlık işbirliğiyle yapımına başlanan şadırvan ve tuvalet inşaatında son aşamaya gelindi.

ORMESHA:  Yukarı Gökçe Köyü Derneği ve Köy  muhtarlığı elele vererek, yıllar önce yapılan tuvaletlerin yetersiz oluşu nedeniyle camiye bitişik alanda modern ölçekte kadın ve erkek tuvaletleriyle, şadırvan yaptırıyor. Şadırvan ve tuvaletlerin yapım masrafları köy halkından toplanan paralarla karşılanırken, Mesudiye Belediyesi ise hafriyat ve temel kazımın da makine desteğinde bulundu.

Dernek Başkanı Sezayi Uzunyurt yaptığı açıklamada; “Köyümüzde eskiden de tuvalet vardı. Ancak cami binası içinde günün koşullarına cevap verebilecek özellikte olmadığı için, çok sayıda kabinleri olan erkek ve tuvaletleri ve şadırvan yaptırmaya karar verdik. Arsayı Emekli Tuğgeneral Saim Demirel ve kardeşleri bağış olarak verdiler. Belediyemiz de temel kazısı sırasında destek verdi. İnşaatın diğer tüm masraflarını kıymetli Yukarı Gökçeli hemşerilerimiz karşıladılar. Muhtarımız Mustafa Özübek’te her aşamada destek verdi. En büyük desteği ise başkan yardımcımız Metin Delibaşı ve yönetim kurulu üyelerimiz yaptılar” diyerek, herkese teşekkür etti. Köy Muhtarı Mustafa Özübek ise “ Derneğimizle birlikte güzel bir iş başardık. Destek veren herkese çok teşekkür ederim” diyerek, önemli bir eksikliğin artık ortadan kalktığını belirtti. Dernek yöneticileri, şu ana kadar katkı yapmayanların ve  katkı yapmak isteyenlerin dernek hesabına para yatırabileceklerini, isteyenlerin kendilerine telefondan ulaşabileceğini söylediler.

Yorum Yazın