15 YILLIK ASFALT YOL ÖZLEMİ BİTTİ

15 yıldan beri sıcak asfalt yapılacak diye söz verilen Mesudiye ilçenin en kalabalık ikinci köy grup yolu olan Kavaklıdere  Bıçakcı, Celal, Küçükcelel, Armutklu, Doğançam,  Serpin, Memükler, Yukarı Gökçe  Bekirler, Topalağa, Bayraklı, Musulu, Maden  yolu sıcak asfalt olmasa da soğuk asfalt ile kaplandı. Bazı belediye başkanı ve siyasetçilerden kendisinin farklı olduğunu söyleyerek, “Yolu bu sene ben yapacağım, size namus sözü, Hilmi Güler sözü” diyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, böylece sözünü tutmuş oldu. 

Ordu Mesudiye Gazetesi’nin Mart 2020 sayısındaki yol haberi…

 

ORMESHA: Bazı belediye başkanı ve siyasetçilerden kendisinin farklı olduğunu söyleyerek, “Yolu bu sene ben yapacağım, size namus sözü, Hilmi Güler sözü” diyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler böylece sözünü tutmuş oldu.

Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül yaptığı açıklamada, “Kavaklıdere, Doğançam, Armutkolu, Celal, Bayraklı, Yukarı Gökçe, Musul’u Gurup yolumuza Bismillah diyerek asfalta başladık. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e verdiği destek için teşekkür ediyorum. Verdiğimiz bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Köylerimize hayırlı uğurlu olsun” diyerek, iki yıl içinde bütün köylerin yollarının yapılacağını söyledi.

Mesudiye ilçesinin en kalabalık ikinci köy grup yolu olup Tavara, Kavaklıdere (Eskidir), Bıçakcı, Celal, Küçükcelel, Armutklu, Doğançam (Istavru), Serpin, Memükler, Yukarı Gökçe (Y. Faldaca), Bekirler, Topalağa, Bayraklı, Musulu, Maden köy ve mahallelerini birbirine bağlayan yolun yapılması için yıllardır siyasetçiler ve belediye başkanları sürekli söz veriyor, ama yol bir türlü yapılmıyordu.  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler ve Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, yılların özlemine böylece son verirken, Köy dernek başkanları ve köy muhtarlarının ısrarlı takipleri ve girişimleri de yolun yapılmasında etkili oldu.

 

 

 

 

 

 

Leave a Response