72 YAŞINDA TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

Ordu Mesudiyeli 72 yaşındaki Hayrettin Sönmez, İstanbul’da yapılan Türkiye Atletizm Şampiyonası Masterler kategorisinde 3 altın, bir gümüş, bir bronz olmak üzere 5 madalya alarak tüm dikkatleri üzerine çekti.

 

ORMESHA-Sefai Uzunyurt: İstanbul Burhan Felek Spor tesislerinde yapılan Türkiye Atletizm şampiyonasında 72 yaşındaki Hayrettin Sönmez büyük bir başarıya imza attı.  Şampiyonaya Masterler grubunda  5 ayrı dalda katılan Hayrettin Sönmez, Gülle atma, Çekiç Atma ve Ağırlık atmada. altın madalya kazanarak Türkiye şampiyonu oldu. Disk atmada ikinci olarak gümüş madalya, ve Cirit atmada üçüncü olarak bronz madalya aldı.

Şampiyonadan sonra Ordu Mesudiye Gazetesi’ne özel açıklamada bulunan Sönmez, “Sporun yaşı yok. Her yaşta amatör ve profesyonel spor yapılabilir.  İstanbul’daki turnuvaya 5 ayrı dalda katıldım. Üçünde birinci gelerek Türkiye şampiyonu oldum. Birinde ikinci, birinde de üçüncü oldum.

Gençlerimize ve her yaştaki insanlarımıza sesleniyorum. Sporu hayat biçimi olarak kabul edin ve hiç bırakmayın.” Diyerek, özellikle gençlerin mutlaka sporun bir dalıyla uğraşmasını önerdi.

Aynı zamanda Gazetemizin abonesi olan 72 yaşındaki şampiyon Sönmez, Ordu Mesudiye ilçesi Geldişer Mahallesi doğumlu bir ailenin ferdi olarak yaşamını İstanbul’da sürdürüyor.

Leave a Response