Ak Parti Kumru İlçe Başkanı Yeniden Murat Yaylak

KUMRU İLÇE KONGRESİ BAŞKANLIĞA MURAT YAYLAK 2. KEZ SEÇİLDİ
ORMESHA-ALİ YAZAN -ORDU: Ak Parti Kumru İlçe Başkanlığına ikinci kez Murat Yaylak seçildi. Kumru İlçe Kongresine Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, İl Başkanı Hüseyin Akyol, 23. Dönem Milletvekili Ayhan Yılmaz, İlçe Başkanları Belediye Başkanları ve çok sayıda Kumrulu hemşehrilerimiz katıldı.

İki listenin yarıştığı kongrede İlçe Başkanlığına 234 oy alan Murat Yaylak yeniden seçildi, diğer aday Cevdet Bayazıt 129 oy aldı 6 oy geçersiz sayıldı,
Kumru Yönetimi şu şekilde oluştu; Başkan Murat Yaylak, Yönetim Kurulu, A.Kadir Hocaoğlu,Abdullah Bilü,Ahmet Kurudere,A.Coşkun Kınalı,Ahmet Çavuş,Ataman Helvacıoğlu, Aydın Çavuş, Ayhan Albalta,Atıf Bice,Bekir Günaydın, Cavit Erkalma,Harun Yelkovancı,Mustafa Cabi,Mustafa Payat,Nihat Salgut,Selman Belen,Tuncay Koç,Özcan Akdemir,Raif Çevirme,
İl Delegeleri ; Günan Murat Hatipoğlu,Murat Yaylak, Mehmet Belen, Remzi Kınalı,Cemal Salgut, Hakkı Ay, Hüseyin Tantu,Ömer Çekici,Muharrem Ertürkmen,Adem Toprakçı,Ahmet Hacı Evin,Cemal Kıyı,Hasan Savcı,Nimet Serpen,Zekai Sucu,Zeki Şengör, Faruk İcar,Mevlüt Erşaru,İsmet Erçal,Tuncay koç,Ahmet Çavuş, A.Kadir Hocaoğlu,Abdullah Bilü,Ahmet Kurudere,a.Coşkun Kınalı,Ataman Helvacıoğlu, Aydın Çavuş, Ayhan Albalta,Bekir Günaydın, Cavit Erkalma,Mustafa Cabi,Mustafa Payat,Nihat Salgut,MuhammeT Duran,Raif Çecvirme
Kongrenin açış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Murat Yaylak , Partimizin bugünkü kongremize anlam kazandıran, Kumru ilçe teşkilatına yön verecek kıymetli delege kardeşlerim, değerli basın mensupları, sivil toplum kuruluşlarımızın kıymetli temsilcileri, değerli muhtar kardeşlerim, diğer partilerimizin kıymetli temsilcileri.
Her şeyden önce siz güzel insanların önünde sizlere seslenmeyi bana nasip ettiği için yüce rabbime hamd ediyorum.
Kongremizin ilçemize partimize ve memleketimize hayırlara vesile olmasını diliyorum.
Kongremize uzaktan, yakından katılan, bu güzel günümüzü şenlendiren, şereflendiren, bize güç kuvvet katan siz tüm katılımcılara sonsuz teşekkürler ediyorum. Hepinize saygılar sunuyorum.
Kongreler yeni bir heyecan yaratma, yeni ufuklara yol açma, yeni süreçlere yol almadır.
İşte biz de bugün burada Kumru teşkilatının yenilenmesini, tazelenmesini, kan tazelemesini sağlamak için kadrolara yeni ilaveler yaparak yeni ufuklara yol alıyoruz.
Kurulduğumuz günden bugüne dört defa kongre geçirmiş teşkilatımızın bu kongrelerden kazandığı tecrübeleri olgunlukları, kazanımları, siyasi üslubu, siyaset anlayışını bu kongremize taşımak 5. Olağan kongremizle taçlandırmak için buradayız.

İlçe kongreleri partilerin iç meselesidir. Gelecekteki hedeflerine odaklanabilmesi için birer muhasebe, hedef çizme, program yapma yeridir. Bütün bunları süratle bitirip asıl hedefe odaklanmalıyız. Önümüzdeki haziran ayında yapılacak, bizler için hayati önem taşıyan, Yeni Türkiye anlayışının, Yeni Türkiye Vizyonunun temellerinin atılacağı bir seçim yapacağız. Bugünden itibaren bütün derdimiz, gayemiz, hedefimiz 2015 genel seçimleri olacak, bütün enerjimizi bu gaye için harcayacağız. Buradan çıkan sonuç ne olursa olsun bütün teşkilatımızla bu uğurda mücadele edeceğimize hiç şüphem yoktur. Bizler bu zamana kadar getirdiğimiz birlik ve beraberliğimizi burada da göstererek bir zafere imza atmak istiyoruz. Biz biliyoruz ki en büyük gücümüz bugüne kadar olduğu gibi bugün de milletimizdir.
Bizler hizmet erbaplarıyız. Milletimize hizmetten başka hiçbir gayemiz yoktur. Ben inanıyorum ki en baştan en sondaki parti mensubuna kadar bütün Ak Parti ailesinin tek derdi vardır, önce Allah’ın rızasını kazanmak, sonra da milletin takdirini ve güvenini kazanmak. Başka da hiçbir gayemiz olmamıştır. Bundan sonra da bu uğurda ve bu şuurda yola devam edeceğiz. İl teşkilatımla, büyükşehir belediye başkanımla, milletvekillerimle, ilçe belediye başkanımla ve arkadaşlarımla bütünleşip ilçemizde kalıcı hizmetlere imza atmak tek gayemiz olacaktır. Artık bu akşamdan itibaren hiçbiri bahanemiz, hiçbir boş vaktimiz olmamalı ve olmayacaktır. Süratle yeni teşkilatımızla yeni ufuklara yol almalı ve kaldığımız yerden devam etmeliyiz. Liste içi liste dışı meselesine meydan vermeden sistem içerisindeki bütün kardeşlerimizle kafa kafaya vererek ilçemizin geleceği için odaklanmalıyız.
30 Mart yerel seçimlerinde belediye başkan adayı olan Yusuf Bey’den boşalan ilçe başkanlığına teşkilatım ve siyasi büyüklerimin ortak teklifi ve önerisiyle genel merkezim tarafından bir yıl önce tam da bugün 2 Aralık’ta ilçe başkanı olarak atandım. Güzel bir teşkilatçılık örneği vererek bütün kardeşlerimi sistem içerisinde tutarak güzel bir birlik ve beraberlik örneği verdik ve hem büyükşehirde hem de ilçe belediyesinde yüzde atmış sekiz oy alarak başarı sağladık. Üçü büyükşehir olmak üzere on üç de meclis üyeliği aldık. Ardından cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde seksen beş oy alarak başarımızı perçinledik. Tabi bütün bunlar siz halkımızın bizlere ve partimize ne kadar güvendiğinizin bir göstergesidir.
1 yıllık ilçe başkanlığımın sonunda bugün kongre yapıyoruz. Görevimi bir Ak partili şuuruyla ve bilinciyle yaptığıma inanıyorum on iki aylık ilçe başkanlığımı da yüz akıyla yaptığıma inanıyorum. Bugünde siz delege kardeşlerim eğer onay verirseniz, bana ve arkadaşlarıma güvenirseniz tekrar ve sizin onayınızla seçilip kaldığımız yerden ve aynı ciddiyetle devam etmek istiyoruz. Eğer onay verirseniz partimi ve teşkilatı yüceltmek ve yeni başarılara yol almak için var gücümüzle çalışmak, yeni ufuklara yol almak yürümek en büyük vazifemiz olacaktır. Takdir sizindir.. Siz delege kardeşlerimindir. Bugün en iyi kararı en doğru kararı vereceğinizden hiç şüphem yoktur.
Bu vesile ile seçimimizin teşkilatımıza, Ak partimize, ilçemize hayırlara vesile olmasını yüce Mevla’mdan niyaz ediyorum. Allah birliğimizi beraberliğimizi dirliğimizi samimiyetimizi daim kılsın. Bizlere güç kuvvet versin. Bizleri bize güvenenlere mahcup etmesin. Seçimimiz hayırlı olsun diyor hepinizin önünde saygıyla eğiliyorum.

Leave a Response