AK PARTİ ORDU İL BAŞKANI HALİT TOMAKİN, “TARAFSIZLIĞIMIZI GÜLYALI BELEDİYESİ’NE SORUN”

Ak Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin , CHP İl Başkanı Av. Atila Şahin ve CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in açıklamalarına cevap vererek, “Tamamen varsayım ve duyumlara dayalı, hiçbir dayanağı olmayan” açıklamalar  yaparak, burunlarına pis kokular, kulaklarına hoş olmayan duyumlar geliyor diyor. Sokak duyumlarına’ göre iddia ettiğinizin aksine eski Otogar alanının tüm yetki ve sorumluluğu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nındır.  Kulağınızı kapatmışsınız gerçeklere sağırsınız gerçekleri duymuyorsunuz” dedi.

ORMESHA: Ak Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin,  “Çocukların bile yapmayacağı yalan üzerine kurulu açıklamaları hayretle ve Ordu’lu hemşehrilerimiz adına üzüntü ile izledim” dedi.
Sokak duyumlarına’ göre iddia ettiğinizin aksine eski Otogar alanının tüm yetki ve sorumluluğu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nındır.

Ak Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin

Başkan Tomakin, “7 Ocak’ta Ordu kamuoyu , TV ve Gazetelerde de verildi , ama bu CHP yalan makinası olduğu için gerçeklere kulaklarını tıkadıklarından  sağırlar ya , duymamışlar demek ki, gayet normal , hadi bir kez daha söyleyelim de belki bu sefer duyar CHP’liler , 7 Ocak 2021 tarihinde İlimizi ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn.Murat Kurum, Ordu Valiliğinde içinde bulunduğu toplamda 83 bin metrekarelik alanda tarihi binalarda yenileme, kentsel dönüşüm ve kent meydanı projesini hayata geçirileceğini ayrıca eski otogar ve küçük sanayi alanının bulunduğu toplamda 56 bin metrekarelik alanda bir kentsel dönüşüm projesi gerçekleştirileceğini, Bu projelerin Bakanlığın, Alt Yapı Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü ve Ordu Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yürüteceğini. Yapılacak projede bilhassa yeşil ve kültürel alanlarıyla, bu bölgede ihtiyaç duyulan tüm sosyal alanları içerisinde barındıracak şekli ile altında otoparklarıyla, kongre merkeziyle, kültür merkeziyle bir proje gerçekleştireceğinin müjdesi verilmiş, Bakanımız tarafından  Ordu Kamuoyu ile paylaşılmıştır.   burada iddia dildiği gibi ne falancı iş adamına , nede filancı imar planına gidilmemiştir. Peki, bu CHP’nin bundan haberi yok muydu elbette vardı, ancak ,yalan, iftira , provokatörlük bunların kanına işlemiş, hiç mi utanma duygunuz yok ,hiç mi arlanmanız yok , Sokak duyumlarına’ göre iddia ettiğinizin aksine eski Otogar alanının tüm yetki ve sorumluluğu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nındır. Eğer iddia ettiğiniz gibi elinizde belgeniz varsa Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devleti olduğunu hatırlatırım verin mahkemeye, ama sizde o yürek yok ki dedi.

Başkan Tomakin, CHP Milletvekili olan  zat , 870 km beton ve asfalt yol yapılmadığını ifade etmişler, arkadaş siz hiç ilçelere gitmiyor musunuz? Siz hiç eski adı ile köylere gitmiyor musunuz? Oradaki yapılan yolları görmediniz biliyorum çünkü körsünüz görmezsiniz, 10 sene bu memlekette gülücükle İl Belediye Başkanlığı yapan bir zat vardı ,sizin gibi duyumlarımıza göre demeyeceğim, araştırılsın bakılsın 10 senede,10 km sıcak asfalt yapmış mı, yapmamış, yapamaz. Çünkü 10 sende 10 km yol yapamayanlar, 870 km sıcak asfalt yol yapımını hayalleri alamaz, almaz. Sizde o, vizyon yok, sizde hizmet yok ,varsa yoksa yalanlar üzerine kurulu bir sisteminiz var. Hani burnunuza gelen koku vardı ya işte o sizin zamanınızda Ordu’nun orta yerinde çöplük olarak kullandığınız Durugöl çöplüğünden  geliyordur” ifadelerini kullandı.

Başkan Tomakin, “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı döneminde Türkiye’nin enerji alanında adeta çağ atlamasına sebep olan büyük yatırımlara imza atmış, aynı zamanda Ordumuzun uzun yıllar boyunca beklediği, üniversite, doğalgaz, Topçam Barajı, 145 yıllık beklenti olan Dereyolu, havaalanı   gibi yatırımlara imza atmıştır.  Havaalanı demişken hani sizin VİP ten geçmek için can attığınız en çok ta sizin kullandığınız havaalanımız . Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı olması ve göreve başladığı tarihten itibaren, ‘Bütünşehir’ düşüncesinde hiçbir ilçeyi ayırmadan, parti ayrımı gözetmeden hizmet etmesi Ordu ili açısından büyük bir kazançtır. Başkanımızın bölücülük yaptığından dem vurmuşsunuz, bölücülüğü kimin yaptığını Türkiye biliyor. Sizin kiminle hangi terör örgütü ile bağlantısı olan parti ile iş tuttuğunuzu cümle alem biliyor, ama siz çamura yatıp hep başkasına yalanla , dolanla saldırmaya çalışıyorsunuz,  çok yazık” dedi.

Ak Parti Ordu İl Başkanı Tomakin , “Ordu Büyük şehir Belediye Başkanımızın tarafsız olduğuna en iyi örneği  CHP’li Gülyalı Belediyeden verebilirim diyerek , sadece CHP’li Gülyalı Belediyemize 2 yılda 9,5 km sıcak asfalt, 1,4 km. Beton Yol, 2,4 Km. Parke Yol yaptık CHP’li Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin ilçesine yaptığı hizmetlere teşekkür etmiş, bu teşekkürünü gerek sosyal medyada gerekse ilçe merkezine astığı pankartlarla göstermiştir.  Aynı şekilde farklı siyasi partilerde olan İkizce ve Çamaş ilçelerinde mahallelere asfalt yol, içme suyu, kent meydanı, turizm ve tarihi eserlere yönelik yatırım ve hizmetler de hiçbir ayrım gözetilmeksizin yapılan hizmetlerdir . Eğer yolları görmek istiyorsanız İl Başkanınızla birlikte  hiç gocunmadan tek ,tek göstermeye size  zaman ayırmaya hazırım  olur ki, daha duyumlarınıza göre , varsayıma göre hareket etmezsiniz” dedi.

Leave a Response