AK PARTİ’NİN ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HİLMİ GÜLER Mİ

Mustafa Hamarat, Eyüp Fatsa, Engin Tekintaş gibi güçlü isimlerin talip olduğu Ak Parti’nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı için, 69 yaşındaki eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler’in aday olarak belirlendiği söylenmesine rağmen, Ak Parti’den henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Bu nedenle diğer aday adaylarının hala şansları bulunuyor.

ORMESHA: Ak Parti’nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler olduğu seslendirilmesine rağmen, Ak PartiDen henüz resmi bir açıklama gelmedi. Bu haberlerin Ak Parti genel merkezi ve Ordu kamuoyunu etkilemeye yönelik olduğu belirtiliyor.

1949 yılında Ordu’da doğan Mehmet Hilmi Güler,  ilk ve Ortaokulu Ordu’da okudu. 1966 yılında Ordu Lisesi’nden mezun oldu. 1972 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)’nden Metalurji Mühendisi olarak mezun oldu.

1994 yılında  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde İGDAŞ ‘ta Yönetim Kurulu Üyesi ve Murahhas Üye (CEO) olarak görev aldı.

1996-1997 yıllarında Etibank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Türkiye’deki tüm üretimlerden sorumlu Başbakanlık Baş danışmanı olarak çalıştı.

AK Parti’nin kuruluş çalışmalarına katılarak, AK Parti Kurucu Üyesi oldu ve AK Partinin programını hazırlayanlar arasında yer aldı.

3 Kasım 2002’de Ordu’dan AK Parti milletvekili seçildi. 58, 59 ve 60. Hükümetler de 2002-2009 yılları arasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevini yürüttü.

Evli ve iki çocuk babası olan, Ak Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler,  İngilizce bilmekte.

Leave a Response