AKKUŞ BELEDİYE BAŞKANI İSA DEMİRCİ ZİNCİR MARKETLERE MEYDAN OKUDU

Ordu Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, Akkuş’ta  faaliyet gösteren 3 zincir markete ait firmaların bölge müdürleriyle görüşme talebinde bulundu. Bölge müdürleri geri dönüş yapmayınca, kimsenin yapamadığını gerçekleştirerek, belediyeye ait temizlik araçlarını ve römorklarını marketlerin önündeki yol kenarına park ettirerek, zincir marketlere meydan okudu.

ORMESHA: Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, Akkuş’ta  faaliyet gösteren 3 zincir markete ait firmaların bölge müdürleriyle görüşme talebine cevap alamayınca belediyeye ait temizlik araçlarını ve römorklarını marketlerin önündeki yol kenarına park ettirdi. Yaklaşık bir hafta boyunca marketlerin önünde park halinde duran araçlardan rahatsız olan firma yetkilileri, Akkuş Kaymakamlığı’na şikayette bulundu. Kaymakamlık, bölgede yaptığı incelemelerde park halindeki araçların nizami bir şekilde olduğunu tespit edip, herhangi bir kanuna aykırı durumun olmadığını firma yetkililerine iletti. Bunun üzerine belediyeyle irtibata geçen firma yetkilileri, rahatsızlıklarını iletti. Belediye Başkanı İsa Demirci ise yetkililere randevu verdi.
DHA’nın haberine göre İsa Demirci, 8 yıldır firmaların yetkilileriyle görüşme talebinde bulunduğunu ancak tüm girişimlerinin sonuçsuz kalması üzerine böyle bir uygulama yaptığını söyledi. Trafik ve kanun açısından sıkıntı oluşturulmadığını söyleyen Demirci, “En son arkadaşları gönderdim, görüşme talebimi bölge müdürlüğüne iletmişler mi diye sordurdum. Yine arayan soran olmadı. Ben de dedim ki; bu adamlara nasıl ulaşırım, böyle ulaşırım. Belediye araçlarını yolun kenarına park ettirdim. Trafik ve kanun açısından hiçbir engel yok. Kaldırım ve dükkanların önü açık. Ben rutin araçlarımızı park ettirdim, onlar rahatsız olmuşlar” diye konuştu.

 

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci
Başkan Demirci, “Bunlar kimseyi takmıyorlar. Sıcak parayı alıp gidiyorlar. Biz bunlardan hiçbir şey istemedik, sadece muhatap istedik. Yıllardır aradım, muhatap bulamadım. 8 yıldır ne kaymakamlık ne de belediyeyi dikkate alıyorlar. Görüşme taleplerimize dönüş yapmıyorlar. Ben araçları park ettirince tüm firmaların bölge müdürleri bana dönüş yaptılar. ‘Hemen gelelim’ diyorlar. Ben de 8 senedir gelmediniz, şimdi 8 saatte gelmek istiyorsunuz dedim. Hepsine bir hafta sonrası için randevu verdim” dedi.
Demirci, firma yetkilileriyle yapılacak olan görüşmede, “marketlerin oluşturduğu çevre kirliliğinin azaltılmasına yönelik fikir alışverişinde bulunulacağını” öne sürdü.
Başkan Demirci’nin bu davranışı kısa sürede duyularak Ordu ve Türkiye kamuoyunun takdirini kazanmasına yolaçtı.

Leave a Response