AKLIMA TAKILANLAR

Ordu Mesudiye İlçemize yeni atanan sayın kaymakamımız Ali Cemal Altınöz göreve başladığı zaman hem kendi adıma hem de gazetemiz adına kendilerini telefonla aradım.

Mülkiye hayatımı anlatarak sekiz yıl süren böbrek hastalığı yüzünden kaymakamlık mesleğimi yapamadığımı ilettim. Sayın Altınöz bizim fakültenin kardeş fakültesi olan İstanbul Üniversitesi Siyasi Bilimi Fakültesinin uluslararası ilişkiler mezunu olması aramızda iyi bir diyalog başlattı. Kendisine başarı dileklerimi sundum. Benim gözümde Mesudiye’nin büyük bir potansiyele sahip olduğunu ve bundan en iyi şekilde yararlanabileceğini ilettim.

Belediyemize gelince, Sayın İsa Gül gerçekten güzel işler yapmaya başladı. Bir önceki köşe yazımda da bunu açıkça dile getirdim. Bu yaz Mesudiye’ye gittiğimde gözlemlediğime göre şimdi adları mahalle olan köylerde biriken çöplerin düzenli olarak toplandığını gördüm. Öyle sanıyorum ki bu çöp bidonları sıklıkla ilaçlanıyordur. Bir de var mı bilmiyorum, acaba ilçe merkezinin mahallelerinde halk tarafından seçilen Mahalle Temsilciliği Grubu veya kısaca Komşular Meclisi kurulabilir mi? Üç ya da beş kişilik gruplar mahallelerinin sorunlarını belediyemize kolayca aktarabileceklerdir.

Mesudiye’de kafama takılan önemli bir konu da Melet Irmağı üzerinde küçük bir gölet yapılmasıdır. Melet köprüsünü tam ortalayacak şekilde inşa edilmesi mümkündür. Zor olacağını tahmin etmiyorum çünkü ırmağın halen yapılmış olan yan taş duvarları gerekli yükseklikte olup fazla bir maliyet çıkarmayacaktır.

Ayrıca şehir meydanından hastaneye ve Hükümet Konağına çıkan yolun üzerinde bazı dinlenme birimleri kurulabilir. Böylece bu yolu kullanan özellikle yaşlılar zor çıkma durumundan kurtulmuş olacaklardır.

Mahallem Yukarı Gökçe’nin çok büyük sorunu olan camimiz şadırvanının yapılmasında da belediyemizin derneğimizle yaptığı iş birliği gerçekten gurur duyulacak bir hizmettir. Bir kez daha belediyemize teşekkürlerimi arz ediyorum.

Aklıma takılanlar arasında bir de sevgili Sefai Uzunyurt var. Hem TV 52’de ve bir başka TV kanalında yerel basınların sorunlarını dile getirmesi çok güzeldi. Özellikle abonelik konusunun önemini vurgulu bir biçimde anlattı. Ayrıca, meğer bizim Uşak’ın bir bilinmeyen yeteneği daha varmış. Meğer güzel türkü de okuyabiliyormuş. Faldacalı olup da bilmemesi ona yakışmazdı doğrusu. Kutlarım.

TV 52 kanalında Ordulular arasından seçilen 2019 yılının en başarılı isimlerine dağıtılan ödül töreni programını göğsüm kabararak izledim. Bu törenlerde başta Oktay Ekşi ağabeyimiz olmak üzere sevgili dostlar Halil Çakır, Gündüz Özdemir ve yılın en başarılı işadamı ödülünü kazanan Şükrü Bodur’u gururla seyrettim. Mesudiye’mizin yetiştirmiş olduğu dört güzide evladımızın bulunması yazıyla ifade edilecek gibi değildir. Ben her zaman söylüyorum. Nerede bir Mesudiyeli görsem hep gözlerim yaşararak seyrederim.

Biliniz ki bu dünyadan göçerken aklım hep Mesudiye’de kalacaktır.

Sevgi ve saygılarımla

Leave a Response