AKPINAR MUHTARI İZZET KARA İŞ BAŞINDA

 

Ordu Mesudiye ilçesinin 70’inci Mahallesi olarak tarihinde ilk kez muhtarlığa kavuşan Akpınar Mahallesi’nin çiçeği burnundaki Muhtarı İzzet Kara, dur durak dinlemeden sürekli çalışarak onlarca yıldan beri birikmiş olan sorunları çözmek için uğraş veriyor.

ORMESHA:Ordu Mesudiye ilçesinin Akpınar Mahallesi artık bir   muhtariyet.  Akpınar’ın ilk muhtarı olma sıfatına kavuşan İzzet Kara mahallesini geliştirmek için kolları sıvadı. En temel sorun olan köyün ana yolunun yeni bir güzergahtan yapılması için Ordu Büyükşehir Belediyesine başvuran Muhtar Kara, yağışlı havalarda araç çıkmayan üst kesimlerdeki evlerin yolunun yapılması için dozer kiraladı. Benzininin bir kısmını Mesudiye Belediyesinden alan İzzet Kara dozerin çalışma parasını ve diğer masrafları ise kendi köylülerinden topladığı paralarla yaptırıyor.

Kurban Bayramında yapılacak olan Şenlik için, saha çalışması ve yol iyileştirme çalışmalarını ise imece usulü, köydeki vatandaşların ortak çalışmalarıyla gerçekleştiriyor. Muhtarın çalışmaları Akpınarlılar’ı memnun ederken, Muhtarlık döneminin ilk şenliği için Türkiye’nin farklı illerine dağılmış Akpınarlılar’ın akın akın köylerine geliyor.

Leave a Response